Üç yıldır üst üste Çin’in en değerli otomobil markası ünvanını kimseye kaptırmayan Dünyanın lider elektrikli otomobil markası BYD, Brand Finance’in 2024 raporuna göre 2023 yılında 3 milyondan fazla araç satışı gerçekleştirdi.

BYD Elektriklide 2 Yıldır Dünyanın 1 Numarası

Bir önceki yıla oranla yüzde 62 seviyesinde büyüyerek marka değerini yüzde 20 artırarak 12.1 milyar dolara yükseltti. BYD, 2023 yılındaki yükselen performansıyla toplam otomobil satışlarında ilk kez global 10 marka arasında yer alarak dikkat çekti. 2023’ün son çeyreğinde 526 bin 409 adet elektrikli araç satışı gerçekleştirerek, bu dönemde dünyanın en çok tercih edilen elektrikli otomobil markası olmayı başardı.

Ford Capri, 40 Yıl Sonra Elektrikli Olarak Geri Dönüyor Ford Capri, 40 Yıl Sonra Elektrikli Olarak Geri Dönüyor

2023 yılında 6 kıtada 70’den fazla ülkeye yayılan BYD global pazarda ihracatını yüzde 334’ten fazla artırarak yaklaşık 243 bin seviyesine ulaştı.

BYD’nin üstün elektrikli araç teknolojisi, sıra dışı tasarımları ve yenilikçi özellikleri sayesinde çok sayıda tüketici tarafından tercih edilerek birçok ödül kazandı. Daha iyi bir yaşam için teknolojik inovasyonları sunma hedefine sahip olan BYD, her geçen gün büyüyerek daha yeşil bir geleceğe geçişi hızlandırmaya ve “Dünyayı 1°C'ye soğutma” vizyonuna katkıda bulunmaya devam ediyor.

Editör: Abdullah KURTAY