Castrol Ford Team Türkiye, Dünya Ralli Şampiyonası’nın (World Rally Championship-WRC) üçüncü etabında Finlandiya’da puan mücadelesine devam ediyor. 3-6 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşecek Finlandiya Rallisi’ne kariyerinde ilk defa katılacak olan Ali Türkkan’ı WRC3 sınıfındaki yoğun katılım ve rakiplerin sekizinin Finli oluşu sebebiyle zor bir mücadele bekliyor. 

Orman etapları, göller arasındaki toprak yolları ve büyük tepe atlamalarıyla akıllarda yer eden şampiyonanın en hızlı ve zorlu yarışı olan Finlandiya Rallisi’nde hem rakiplerine hem de araziye karşı yarışacak olan ikili, bir kez daha yeteneklerini ve Fiesta Rally3 araçlarının gücünü ortaya koyacak.

Yeşil Bursa Rallisi'nde nefes kesen mücadele Yeşil Bursa Rallisi'nde nefes kesen mücadele

Final yarışı Yunanistan’da

Ali Türkkan ve Burak Erdener, Finlandiya’nın ardından Dünya Ralli Şampiyonası’nın son etabı olan Yunanistan’da yarışacak. Takım, 7-10 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşecek Acropolis Rallisi’nde de podyum derecesi alarak Dünya Şampiyonası’nı üst sıralarda kapatmayı hedefliyor.

Ali Türkkan ve Burak Erdener’i Castrol Ford Team Türkiye’nin köklü sponsorlarının yanı sıra Otokoç ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) destekliyor. Castrol Ford Team Türkiye'nin pilot koçu ve takım menajeri olan ve daha önce Finlandiya Rallisi’nde iki kez mücadele etmiş şampiyon pilot Murat Bostancı da uzun yıllar boyunca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında edindiği tecrübe ve bilgilerini ekibe aktarıyor.