chery-2Chery’nin tüm dünyadaki kullanıcılara özel olarak geliştirdiği küresel markası OMODA, Haziran 2023’deki 14.047 adetlik ihracat rakamı da eklendiğinde, Ocak-Haziran 2023 arasında toplamda 70.821 adetlik toplam ihracat sonucuna ulaştı. İlk 6 ay sonuçlarındaki başarı, markanın yıllık 200.000 adetlik Çin dışı pazarlarındaki satış hedefine yaklaştığının göstergesi oldu. 10 farklı pazarda satışı gerçekleştirilen OMODA’nın en yeni lansmanları, Avustralya ve Malezya’da gerçekleştirildi.

Yeni nesil Chery TIGGO 8 Pro Türkiye'de Yeni nesil Chery TIGGO 8 Pro Türkiye'de

Chery’nin küresel bir marka olarak konumlandırdığı OMODA, gelecekçi ve şık tasarımı, teknolojik olarak gelişmiş ürün özellikleri, Euro NCAP’ten alınan 5 yıldızlı güvenlik standartları ve yeni nesil otomobil kullanıcılarının beklentisine cevap veren kişisel deneyim yaklaşımı ile dünya genelindeki tüketiciler arasında tanınırlık ve popülerlik kazandı. 2023’ün ilk 6 aylık ihracat rakamlarında 70.821 adede ulaşan OMODA, sadece haziran ayında, 14.047 adetlik Çin dışı pazarlara teslim edildi.

Tüm dünyada 10 farklı pazara giriş yapan OMODA, kademeli olarak stratejik bir küresel pazar düzeni uyguladı. Marka, haziran sonu ve temmuz başında, Avrupa, Güneydoğu Asya ve Avustralya’da bir dizi marka ve ürün aksiyonu gerçekleştirdi. OMODA’nın ilk araç grubu İspanya’ya resmi olarak giriş yaptı ve AB pazarına girme yolunda önemli ilk adımı attı. Avustralya’da OMODA, ünlü Gold Coast Maratonu’na sponsor oldu. OMODA, böylece temmuz ayının ilk haftasında Queensland’deki Gold Coast Maratonu katılımcıları arasında kendini gösterdi. OMODA, Malezya’da resmi olarak 6 Temmuz’da yerel pazar girişini yaptı. Bu sayede Endonezya’nın ardından Güneydoğu Asya pazarına ikinci defa giriş yaparak varlığını genişletti.

OMODA’nın Malezya lansmanı gerçekleştirildi

2023 yılının ikinci yarısına girerken, OMODA merakla beklenen ve çok satan modelini Malezya pazarına sürüyor. Son derece ileri görüşlü ve gelecek odaklı bir teknolojik otomotiv modeli olan OMODA, yeni enerji trendinde doğru karar anlamına geliyor. Bu doğru kararlardan biri olarak yeni enerjili araç modeli OMODA 5 EV’nin yollara çıkartılması planlanıyor. Bu yılın son çeyreğinde küresel olarak farklı pazarlarda boy gösterecek yeni model, OMODA’nın gelişimini daha da ileriye taşıyacak.
wwwotoaktuel.com.tr

Editör: Abdullah KURTAY