Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery, uzun süredir üzerinde çalıştığı hibrit teknolojisini, geçtiğimiz yıl ekim ayında tanıttığı QPower mimarisiyle yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

Üçlü lityum batarya paketlerini, akıllı şarj çözümlerini ve diğer teknolojileri içerisinde barındıran bu yeni teknolojiyle Chery, kullanıcılara yüksek verimlilik, akıcı sürüş, güvenlik ve enerji tasarrufu eşliğinde kaliteli bir sürüş deneyimi sağlıyor.

1,5 T motor ve iki adet elektromotor olmak üzere üç motordan oluşan şarj edilebilir hibrit sistem, 9 çalışma modu ve 11 vites kombinasyonuna sahip. Bu teknolojilerle donatılan ARRIZO 8 PHEV, tamamen elektrikli sürüşle 100 kilometrenin üzerinde menzil sunuyor.

Chery ARRIZO 8 PHEV, Türkiye için gün sayıyor! Chery ARRIZO 8 PHEV, Türkiye için gün sayıyor!

Araç, 1400 kilometrenin üzerindeki toplam menziliyle de sınıfının en iyi değerine imzasını atıyor. Sistemin verimli yapısı, ARRIZO 8 PHEV’in şarj sürecinde de kendini belli ediyor. Aracın bataryası, yüzde 30’dan yüzde 80'e kadar sadece 19 dakikada (25 santigrat derecenin altında) şarj oluyor.

Chery ARIZZO 8 PHEV’in WLTC normuna göre 100 kilometredeki ortalama tüketimi ise sadece 4,2 litre. ARRIZO 8 PHEV, sunduğu yüksek menzille kullanıcılar için şarj istasyonu arama endişesini de ortadan kaldırıyor.

Editör: Abdullah KURTAY