Bu kapsamda TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ modelleri küresel satıcılara; daha düşük enerji tüketimi ve daha yüksek güç üretimi ile Chery'nin hibrit alanındaki teknik seviyesini de göstermiş oldu.

Çinli otomotiv üreticisi Chery, TIGGO ailesine iki yeni hibrit seçenek ekledi. Dünya genelindeki bayileri test sürüşü etkinliği ile bir araya getiren Chery, 75 kilometreyi sadece elektrikle katedebilen ve 1000 kilometrelik menzil sunan TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ ile katılımcılara hibrit alanındaki vardığı teknik seviyeyi sergiledi. TIGGO 8 PRO e+ 75 kilometrelik mesafeyi tamamen elektrik motoruyla kat edebiliyor. Chery'nin 1.5T hibrit motor ile donatılan TIGGO 8 PRO e+ modeli, 0’dan 100 km/s hıza 7,5 saniyede ulaşıyor.

Chery'nin Hibrit sedanı ARRIZO 8 PHEV, Türkiye için gün sayıyor! Chery'nin Hibrit sedanı ARRIZO 8 PHEV, Türkiye için gün sayıyor!

Chery’nin yeni bir enerji dış tasarımına sahip ilk PHEV modeli olan TIGGO 7 PRO e+, teknolojik konfigürasyon ile modaya uygun bir görünümü birleştiren lüks bir SUV olarak öne çıkıyor. TIGGO 7 PRO e+ 24,6 inçlik çift dev ekrana, eller serbest elektrikli bagaj kapağına ve kablosuz akıllı telefon şarjı dahil zengin teknolojik donanımlara sahip.

Editör: Rezzan Alavant