DHL Supply Chain Türkiye, kurum kültürü ve çalışan deneyimi üzerine çalışmalar yürüten Great Place To Work Enstitüsü tarafından bir kez daha ödüle layık görüldü. Şirket, bünyesinde inovasyon konusunda yürüttüğü yenilikçi faaliyetler neticesinde Great Place to Work Türkiye Enstitüsü’nün “2023 Innovation By All” konusunda yaptığı değerlendirmede 1000+ çalışan kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

Borusan Otomotiv, 2. El Pazarına Borusan Next ile Yön Verecek! Borusan Otomotiv, 2. El Pazarına Borusan Next ile Yön Verecek!

Dünyanın önde gelen lojistik şirketi DHL Group bünyesinde yer alan DHL Supply Chain Türkiye, inovasyon ve teknoloji alanında yaptığı yatırımlarla Great Place to Work Enstitüsü’nün 2023 Innovation By All konusunda yaptığı değerlendirme neticesinde ödüle layık görülerek 1000+ çalışan kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

Buket Cox: “İnovasyonu teşvik ve takip edip, ödüllendiriyoruz”

Şirket bünyesinde hem yeni teknolojileri tanıtmak hem de operasyonel ihtiyaçlara yönelik proje fikirlerini geliştirmek amacıyla atölye çalışmaları ve farklı etkinlikler düzenlediklerini ifade eden DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Buket Cox, “’2023 yılında almış olduğumuz ‘Great Place to Work’ sertifikası sonrasında inovasyon alanında da takdir edilmek benim ve şirketim adına gurur verici. Araştırma ve Geliştirme birimimiz içinde özel olarak oluşturulan İnovasyon Ekibi, bu etkinliklerde çalışanlarımızın sunduğu projelerin değerlendirilme ve uygulama süreçlerini yönetiyor. Başarılı projeleri belirledikten sonra, proje sahiplerini ödüllendirmek amacıyla özel bir tören düzenledik. Proje sahiplerine ödül vermenin yanı sıra, projelerin canlıya geçiş sürecinde tüm şirket içinde şeffaf bir iletişim sağladık. Her bir projenin ilerleme aşamalarını düzenli olarak iç iletişim kanallarımızla paylaşarak çalışanlarımızı bilgilendirdik. Fikir sahiplerinin proje isimlerini belirlemelerini teşvik ederek esnek bir çalışma ortamı sağladık. Bu stratejik yaklaşımımız, inovasyonu teşvik etmek, takip etmek ve ödüllendirmek için hem formal hem de teknik bir altyapı oluşturarak organizasyonumuzun genel başarı düzeyini artırmamıza çok önemli katkılar sağlıyor” diye konuştu.

Yöneticiler de inovasyon eğitimi alıyor

DHL Supply Chain Türkiye’de yöneticilerin de inovasyon kültürünü desteklemek ve çalışanları teşvik etmek adına özel eğitimlere tabi tutulduğunu belirten Cox, bu stratejinin yöneticilerin inovasyon projelerine daha aktif bir şekilde liderlik etmelerini ve çalışanlarına rehberlik etmelerini sağladığının altını çizdi.

Editör: Abdullah KURTAY