Goodyear lastikleri, Jeep’in merakla beklenen ve tamamen elektrikli ilk modeli olan Jeep Avenger'da standart olarak yer alacak. 

Bu iş birliği, Goodyear'ın 'Elektrikli Araçlara Hazır' stratejisinin bir sonucu olarak, şirketin elektrikli araçlar ve sürdürülebilir ulaşımın geleceği için yenilikçi lastik çözümleri sunma konusundaki kararlılığını da ortaya koyuyor. Jeep Avenger, aynı zamanda tüm Avrupa pazarlarında benzinli motor seçeneğiyle de satışa sunuluyor.

 Geçtiğimiz haziran ayında lansmanı yapılan Jeep Avenger, ilk tamamen elektrikli modeli olarak Jeep markasının sürdürülebilir mobiliteye bağlılığının da bir göstergesi. Kompakt B-SUV, sıra dışı özellikleri, geleceğe dönük tasarımıyla '2023 Avrupa’da Yılın Otomobili' ödülünü de almaya hak kazandı. Jeep markasının bu ödülü kazanan ilk modeli olan Avanger, B-SUV elektrikli araç segmentinde standartları belirleyen bir model olarak nitelendiriliyor. 

Yerli lastik Lassa REVOLA yollarda Yerli lastik Lassa REVOLA yollarda

Elektrikli araçlar için yenilikçi teknolojiler içeriyor

Goodyear, Vector 4Seasons Gen-3, EfficientGrip Performance 2 ve EfficientGrip 2 SUV modellerinin de dahil olduğu bir dizi ürünüyle Jeep Avenger’ı donatacak. Bu lastik modelleri, sadece gürültü emisyonlarını azaltmaya yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda yuvarlanma direncini optimize ederek sürdürülebilirliklerini artıran ve elektrikli araçlar için mükemmel bir seçim haline getiren yenilikçi teknolojiler içeriyor. Goodyear, Avenger'ın üretim aralığını kapsayan lastik ebatları ile bu aracın yeteneklerine de tam anlamıyla uyum sağlıyor.

Goodyear'ın dört mevsim ürün yelpazesinde yer alan Vector 4Seasons Gen-3, ıslak zeminde mükemmel performansının yanı sıra daha kısa kuru zemin mesafesi ve gelişmiş kuru zemin yol tutuşu gibi avantajlar sunarak hem kuru hem de ıslak zeminde tüm yıl boyunca kullanıma uygunluğuyla öne çıkıyor. Goodyear EfficientGrip Performance 2 ve EfficientGrip 2 SUV modelleri ise, bozuk yol yüzeylerinin neden olduğu kırılmaları azaltmaya yardımcı olan ve mükemmel dayanıklılık sağlayan esnek bir sırt yapısına sahip yaz lastikleri. Ayrıca EfficientGrip Performance 2, test sonuçlarına göre en yakın rakibinden yüzde 20 daha fazla kilometre performansı sunarak lastiğin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.