Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası üçüncü ayağı olan Odunpazarı Eskişehir Rallisi, 09-11 Haziran tarihlerinde Eskişehir Otomobil Spor Kulübü (ESOK) tarafından ICRYPEX, Odunpazarı Belediyesi, Banaz Otomotiv, KYK, Nova Vista Hotel, Tecno Mobile, Sancaklı Metal Yapı ve Espark katkılarıyla düzenlendi.

eskisehir rallisi-267 otomobil ve 134 sporcunun, iki gün boyunca toplam uzunluğu 373,80 km. olan asfalt zeminli parkurda 8 özel etapta mücadele ettikleri rallinin genel klasman birincisi GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı (en üstteki foto) olurken, ekip aynı zamanda Sınıf 2 birinciliğinin de kazandı ve yeniden şampiyona liderliğine yükseldi.

burak cukurova-4BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Burak Akçay (üstteki foto) yarışı ikinci sırada tamamlarken, Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener (alttaki foto) ise genel klasman üçüncüsü, Sınıf 3 ve Genç pilotlar birincisi olarak podyuma çıktı.

ali turkkan-5İki gün boyunca saniyelerin konuştuğu ve tüm kategorilerde büyük çekişmeye sahne olan rallinin Markalar birincisi Castrol Ford Team Türkiye, Takımlar birincisi de GP Garage My Team oldu.

ugur soylu-1Masters kategoride birinciliği kazanan bir kez daha GP Garage My Team’den Uğur Soylu (üstteki foto) olurken, ikinciliği Neo Motorspor'dan Ogün Okat, üçüncülüğü de GP Garage My Team’den Erhan Akbaş elde ettiler.

bugra can kilicRallinin Sınıf 4 ve iki çeker birincisi GP Garage My Team’den Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık (üstteki foto) olurken, Sınıf N birincisi aynı takımdan Sinan Soylu-Özgür Akdağ (alttaki foto), Sınıf 5 birincisi BC Vision Motorsport’tan Tuncer Sancaklı-Asena Sancaklı oldular.

Hyundai Efsanevi Tırmanma Yarışlarına Geri Dönüyor. Hyundai Efsanevi Tırmanma Yarışlarına Geri Dönüyor.

sinan soylu-2Kadın pilotlar birinciliğini Neo Motorspor'dan Sevgi Aktürk (alttaki foto) ve kadın co-pilotlar birinciliğini Asena Sancaklı elde ederken, genç co-pilot birincisi de Sevgi Aktürk ile yarışan Begüm Uludağ oldu.

sevgi akturkkerim tarYarışın klasik ralli otomobillerine açık historic klasmanı ve Kategori 2 birinciliğini Parkur Racing'den Kerim Tar-Efe Ersoy (üstteki foto) kazanırken, ikinci Castrol Ford Team Türkiye'den Kemal Gamgam-Orkun Demir ve üçüncü Tan-Selda Çağlayan çifti podyumu tamamlayan ekipler oldular. Çağlayan çifti aynı zamanda Kategori 1 birincisi olurken, Selda Çağlayan historic klasmanı kadın co-pilot birinciliği ödülünü de kazandı.

ahmet keskin-1Erkan Bodur TOSFED Ralli Kupası klasmanında Neo Motorspor'dan Ahmet Keskin-Kerem Deveci (üstteki foto), genel klasman ve Kategori 3’de ilk sırada yer alırken, genel klasman ikinciliği ve Kategori 2 birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye'den Erdem İlbaylı-Soner Çevik (alttaki foto) kazandılar.

erdem ilbaylikaan karaGenel klasman üçüncüsü Serdar Kaan Yalçın-Güray Akgün olurken, Kategori 1’de Kaan Kara-Taner Kara (üstteki foto) ve Kategori 4’te de Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken (alttaki foto) kupayı ilk sırada tamamlayan ekipler oldular.

kemal cetinkayaKadın pilotlar birincisi kızı Zeynep Tümerkan ile yarışan Çiğdem Tümerkan olurken, kadın co-pilotlar birincisi Sinan Yardımedici ile yarışan Cansu Açar oldu.