Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, kış lastiği uygulamasının bitmesiyle birlikte araç sahiplerini Türkiye’nin 50 ilinde yer alan 157 servis noktasına bekliyor. Lastiklerin üretim tarihinden itibaren 10 yıl süreyle kullanılabileceğini söyleyen Euromaster Türkiye Genel Müdürü Guillaume Wisselmann, “Lastikler ağır koşullarda kullanıldıysa ve saklama koşullarına özen gösterilmediyse bu süre daha da kısa olacaktır. Keza 1 Nisan 2023 tarihi itibarıyla artık araç kullanıcıları ve filo sahiplerinin, kış lastiklerini en uygun alanlarda muhafaza etmeleri gerekiyor. Biz de Euromaster olarak teknik gereksinimlere uygun lastik otellerimizle lastiklerin ömrünü uzatıyor ve uzman ekibimizle bakımlarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’de 50 ilde 157 servis noktası ile hem lastik hem araç bakım hizmeti sunan Euromaster, hava sıcaklığının artmaya başlaması ve kış lastiği uygulamasının sona ermesiyle araç sahiplerini yaz lastiklerine geçmeleri konusunda uyarıyor. 1 Nisan 2023 tarihi itibarıyla sona eren kış lastiği uygulaması sonrasında araç sahiplerinin en büyük sorunu olan saklama aşamasına “Master Otel” ile etkili bir çözüm üreten Euromaster, ışıksız, kuru ve serin bir saklama ortamı oluşturarak lastiklerin kullanım ömrünü de artırıyor.

Lastiğin ömrünü uzatıyor!

Euromaster’ın lastik oteli servisi olan Master Otel ile ilgili bilgiler veren Euromaster Türkiye Genel Müdürü Guillaume Wisselmann, lastiklerin üretim tarihinden itibaren 10 yıl süreyle kullanılabileceğini belirterek bu süreyi geçen lastiklerin fonksiyonlarını zamanla yitireceğini vurguladı. Wisselmann, “Lastikler ağır koşullarda kullanıldıysa ve saklama koşullarına özen gösterilmediyse bu süre daha da kısa olacaktır. Keza 1 Nisan 2023 tarihi itibarıyla artık araç kullanıcıları ve filo sahiplerinin, kış lastiklerini en uygun alanlarda muhafaza etmeleri gerekiyor. Biz de Euromaster olarak teknik gereksinimlere uygun lastik otellerimizle lastiklerin ömrünü uzatıyor ve uzman ekibimizle bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de pek çok noktaya ulaşabilecek şekilde yaygın olarak lastik saklama hizmeti veriyoruz” diye konuştu.

Yakıt tüketimi de fren mesafesi de artar!

Kış lastiklerinin yuvarlanma direncinin yüksek olduğunu vurgulayan Euromaster Türkiye Genel Müdürü Guillaume Wisselmann, şöyle devam etti: “Yaz aylarında kullanıldığında yuvarlanma direnci artan kış lastikleri yüzünden, araçta bir enerji kaybı oluşur ve bu da yakıt tüketiminin artmasına sebep olur. Aynı sebeple kış lastiklerinin sıcak havalarda kullanılması, karbon salınımını da negatif yönde etkiliyor. Kış lastikleri 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda optimum performans sergilemek için özel olarak üretilmiştir. Yaz mevsiminde kullanıldığında bu özelliğini kaybetmeye başlar. Sıcak havalarda daha çok aşınacağı için erken aşınma, performans kaybı gibi sorunlara neden olur. Bu durumda da aracın yol tutuşu zayıflar, fren mesafesi artar, dolayısıyla da sürüş güvenliğini azaltır.”

Euromaster’ın Lastik Oteli hizmetiyle ilgili detaylı şekilde tüm bilgilerin yer aldığı web sitesi üzerinden kapasite ve müsaitlik durumuyla birlikte fiyat teklifi de alınabiliyor.

Yeni Austral SUV ön siparişe açıldığı gün tükendi Yeni Austral SUV ön siparişe açıldığı gün tükendi

Daha detaylı bilgi için: https://www.euromaster.com.tr/lastik-bakimi/lastik-oteli

Euromaster Hakkında
Avrupa’daki yaygın dağıtım ağıyla araç bakım ve lastik uzmanı olarak bilinen Euromaster, her geçen yıl büyüyen markasıyla lastik ve araç bakımında Avrupa’da lider oyunculardan biri konumunda. Michelin Grubu çatısı altında tüm kurumsal müşterilere ve özel araç sahiplerine lastik ve araç bakım hizmeti sunan Euromaster, Türkiye’nin 50 ilindeki 157 servis noktasında müşteri odaklı hizmet veriyor.

Editör: Abdullah KURTAY