Audi, F1 Takımı Sauber Grubu'nun yüzde 100 hissesini alacak Audi, F1 Takımı Sauber Grubu'nun yüzde 100 hissesini alacak

Formula 1Formula 1, 2023 Dünya Şampiyonası aradan sonraki ilk yarış olan Hollanda GP'si ile kaldığı yerden devam ediyor. Bugün yapılan sıralama turlarında yine Hollandalı Max Verstappen pole pozisyonun sahibi oldu.

max verstappen f1 Hollanda GPIslak zeminde yapılan  sıralama turları kazalı ve bol kırmızı bayraklı duraklamalarla sürdü. 3 seansın sonunda gülen taraf yine Red Bull pilotu Max Verstappen oldu. Verstappen son seansta McLaren pilotları Norris ve Piastri ile dişe diş mücadele etti. Dönem dönem McLaren pilotları Verstappen'in önüne geçtilerse de tecrübeli pilot Q3'ün son saniyelerinde son sözü söyledi ve kendi taraftarı önünde pole pozisyonun sahibi oldu.

F1 hollanda GP Verstappen fanlarıF1 Hollanda GP'sinde ikinci sırada McLaren pilotu Lando Norris var. Üçüncü sırada Mercedes pilotu George Russell ve dördüncü sırada ise Williams pilotu Alex Albon yer aldı. Ferrari pilotu Leclerc kaza yapınca Q3'ü tamamlayamadı. Leclerc 9. sıradan start alacak. Kaza yapan Williams pilotu Logan Sargeat ise 10. sıradan start alcak. Alonso yarışta 5. sıradan,  Sainz 6. ve Perez de 7. sıradan start alacak.