Bakan Kacır açıkladı: Dört farklı Çin markasıyla görüşüyoruz Bakan Kacır açıkladı: Dört farklı Çin markasıyla görüşüyoruz

Goodyear lastik tasarımı ve geliştirilmesinde yeni bir döneme geçiyor. Goodyear, OEM'lerle iş birliğini geliştirmek ve kişiselleştirilmiş ürün geliştirme yoluyla elit lastik performansını desteklemek için tasarlanan Simülasyon Merkezi’ni Lüksemburg’ta açtı. 

VI-grade tarafından geliştirilen DiM250 DİNAMİK Sürüş Simülatörü ile donatılan merkez, sanal lastik geliştirme sürecinden yararlanarak, henüz mevcut olmayan otomobil modelleri için lastik modellerini test etmek ve doğrulamak amacıyla kullanılabiliyor. Bu da hızlı üretime olanak sağlarken, geliştirme sürecinde aracın ihtiyaçlarına uygun lastik değişikliklerinin yapılmasını sağlıyor. 

Goodyear'ın gelecekteki lastik gelişimine yönelik vizyonu

Goodyear Simulasyon Merkezi LuksemburgSimülasyon Merkezi, Goodyear'ın güvenlik, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilirliğe olan uzun süreli bağlılığını daha da güçlendiriyor. Simüle edilmiş sürüşün kullanılması, daha az fiziksel lastiğin üretilmesine ve daha hızlı bir üretim sürecine olanak tanıyor. Bu aynı zamanda Goodyear'ın yalnızca tek bir fiziksel yinelemeyle tüm geliştirme lastikleri için ilk onayı almasına da yardımcı olacak. Aslında, Goodyear hesaplamalarına göre, tek bir fiziksel yineleme geliştirme yeteneği, ortalama 13.000 lastikten ve 97.500 km'lik fiziksel lastik testinden tasarruf sağlayacak.