Spielberg'deki F1 Avusturya Grand Prix'si Scuderia Ferrari için iyi geçti ve Charles Leclerc ikinci, Carlos Sainz ise dördüncü oldu. Leclerc'in ikinciliği Ferrari'ye 800. podyumu getirdi.

carlos Sainz ve Charles LeclercBu sonuç Monacolu pilot Leclerc için de 26. podyumdu. Ama en önemlisi Red Bull Ring'teki performans, Kanada'da iki hafta önce görülen bariz ilerlemeyi bir anlamda teyid etti. Evet, bu sonuç Ferrari ve pilotlarına daha fazlası için kamçı oldu ama, hala Max Verstappen ve Red Bull'u yakalamak için yeterli değil.

NE DEDİLER?

charles Leclerc ve fanlariCharles Leclerc, "Silverstone'da Red Bull'a biraz daha yaklaşabiliriz!"

"Tekrar podyumda olmak çok güzel. Avusturya'da sahip olduğumuz gücümüzü en üst düzeye çıkardık. Güncellemeler sorunsuz çalıştı. Ekip mükemmel bir iş çıkardı ve bu yönde ilerlemeye devam edeceğiz. Perez'e karşı harika bir savunma yaparak hayatımı biraz kolaylaştırdığı için Carlos'a da teşekkür etmek istiyorum. 
Şimdi Avustuya Spielberg ile en sevdiğim pistler arasında yer alan Silverstone'a gidiyoruz. Umarım araçta yaptığımız yeni güncellemelerden tekrar faydalanabiliriz ve bir sonraki turda Red Bull'a biraz daha fazla meydan okuruz."formula 1 Avusturya GP Leclerc ve Carlos Sainz yarış

Carlos Sainz, "İlerlemeden çok memnunuz!"

"Nihai sonuçtan memnun olmasam da çok sağlam bir yarıştı, çünkü Avusturya'da çifte podyumu hak ettiğimizi düşünüyorum. Arabada kendimi çok hızlı ve rahat hissettim ama ilk duraktan sonra zaman ve pozisyon kaybettiğimiz için yarış tehlikeye girdi. Sert bir şekilde zorlamak ve toparlanmak için elimden gelenin en iyisini yaptım, iyi sollamalar yaptım ama ne yazık ki pist limitleri nedeniyle ceza aldım.
Sonunda Perez'den korunmak için kesinlikle her şeyi denedim ama podyuma çıkmam için yeterli olamadı.
İncelenecek bazı şeyler var ama genel olarak kaydedilen ilerlemeden memnun olmalıyız ve daha ileriye gitmeliyiz."scuderia Ferrari F1

Verstappen, F1 Japonya GP'sinde Polde! Verstappen, F1 Japonya GP'sinde Polde!

Frédéric Vasseur, Takım Direktörü, " Red Bull ile mücadele etmek istiyorsak, ileriye doğru bir adım daha atmamız gerekiyor"

"Avusturya'da elde edilen sonuç, doğru yönde çalıştığımızı kanıtlıyor. Geriye dönüp bakarsak, Kanada'da iyi bir yarış geçirdik ve son yarışta tamamen farklı bir pist düzeninde, farklı bir zeminde teknik olarak kat edilen mesafeyi teyit ettik.
Red Bull ile mücadele etmek istiyorsak, ileriye doğru bir adım daha atmamız gerekiyor ve bunu başarmak için çok çalışıyoruz. Charles çok iyiydi.  Carlos da kendi rolünü oynadı ve Checo ile savaşarak zaman kaybetmesine neden oldu. 
Şimdi hemen Silverstone'a gidiyoruz, Mercedes ve Aston Martin ile savaşmaya devam etmek için mevcut formumuzu doğrulamamız gereken tamamen farklı bir pistte mücadele edeceğiz. Birleşik Krallık'ta daha fazla güncelleme getireceğiz ve sezon sonuna kadar zirveden kopmamak için mücadeleye devam etmek istiyoruz."

www.otoaktuel.com.tr