Maserati, en güçlü pist otomobili olacak; muhteşem bir sürüş deneyimini yaşatmak üzere geliştirilen bu sıra dışı süper spor otomobilden yalnızca 62 adet üretecek.

Maserati MCXtrema_2Her yaz dünyanın dört bir yanından otomobil duayenlerinin ve meraklılarının, olağanüstü otomotiv tasarımlarını ve mühendisliğini yakından görmek için buluştuğu Monterey Yarımadası'ndaki The Quail, Maserati'nin yeni ürünü MCXtrema’nın dünya lansmanına ev sahipliği yaptı. Pist kullanımı için tasarlanan ve homologasyon onayları henüz onay aşamasında olan 730 HP’lik MCXtrema, dikkat çeken tasarımıyla ilgi odağı oldu. 

Sadece 62 adet üretilecek

Modena merkezli markanın en güçlü pist otomobili olarak sunulan, her açıdan cesur ve sıra dışı bir otomobil olarak tanımlanan Maserati MCXtrema, koleksiyoncular ve garajlarına yeni bir süper spor otomobil eklemek isteyen markanın sadık müşterileri için tasarlandı.

Maserati MCXtrema_1Tridente’nin yeni eseri, baştan sona alışılmışın dışında özelliklerle donatıldı. Performans, gelişmiş tasarım ve lüks açısından seçici ve seçkin bir müşteri kitlesi hedeflenerek geliştirilen ve sadece 62 adet üretilecek olan MCXtrema, tamamen İtalyan oluşunun yanı sıra muhteşem bir sürüş deneyimini de sunacak. 

Toyota'nın Hırvatistan Rallisi Geleneği Devam Ediyor! Toyota'nın Hırvatistan Rallisi Geleneği Devam Ediyor!

Maserati MCXtrema_4İtalyan markanın bu son ürünü, Centro Stile Maserati (Maserati Tasarım Merkezi) ile Maserati mühendisleri arasındaki yaratıcı ve mühendislik ortaklığının bir ürünü olarak ortaya çıktı. MCXtrema, Tridente'nin gelecekteki yarışlarına ilham verecek ve görkemli Maserati MC12'nin mirasını devam ettirebilecek bir yarış otomobili yaratma arzusunu yansıtıyor.