Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi

Pirelli ve Porsche arasındaki iş birliği, ikonik spor SUV’un en yeni makyajlı versiyonu için geliştirilen lastiklerle genişliyor. Bu kapsamda, Cayenne’de kullanılan her ebatta lastik için P Zero ailesinden ürünler sunuluyor. Bu, Pirelli’nin 2002’de lanse edilen orijinal modelden günümüze her neslin ekipmanını sağladığı bir model olan Porsche Cayenne üzerindeki ortak geliştirme çalışmalarında en son adımı oluşturuyor.

Bu çalışma ile, makyajı yenilenen Cayenne’e özel olarak Porsche tarafından her türlü hava koşulları için onaylanan farklı desen çözümleri sunan P Zero, P Zero Corsa ve Scorpion Winter 2 lastikleri geliştirildi. Bu seçenekler 20 ila 22 inç arasındaki her ebatta lastiği kapsıyor. Scorpion Zero All Season lastikler ayrıca bazı pazarlarda her ebatta sunuluyor.
Yeni makyajlı model için geliştirilen Pirelli P Zero sürüş keyfi, direksiyon hassasiyeti, denge ve ani manevralarda bile güvenlik beklentilerini karşılıyor. Her ebattaki lastikler ıslak zeminde frenleme kriteri dahil olmak üzere Avrupa etiketinde en yüksek derecelendirmeye sahip bulunuyor. Lastik özellikle yüksek hızlarda aracın ürettiği yüksek torku ve yükleri destekleyecek şekilde tasarlandı.

Editör: Abdullah KURTAY