Pirelli ve Porsche ekiplerinin ortak çalışması sonucunda Stuttgart merkezli otomobil üreticisinin ikonik 911 modeli için dört sportif lastik doğdu: Porsche 911 GT3 RS için P Zero Trofeo RS ve P Zero Corsa ile 911 GT3 için P Zero Trofeo R ve P Zero Corsa.

Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi

Bu yeni lastiklerin tümü yolda ve pistte güvenli ve keyifli bir sürüş sağlamak amacıyla özel olarak tasarlandı. Bunlardan Pirelli yelpazesinin en performans odaklı ürünü olan P Zero Trofeo RS, bir süre önce 911 GT3RS üzerinde çeşitli lastikleri karşılaştıran Alman Auto Bild Sportscars dergisi tarafından yollarda da kullanılabilecek en iyi yarı ‘slick’ pist lastiği olarak değerlendirildi.

Pirelli’nin dünyanın en önemli motor sporları etkinliklerindeki deneyiminden yararlanılarak geliştirilen P Zero Trofeo R’den daha da geniş bir çalışma aralığına sahip. Yeni lastik anında kavrama sağlayan hızlı ısınma kabiliyeti sayesinde sürücülerin ilk turdan itibaren pistte sınırları zorlayabilmesini mümkün kılıyor. Lastik ayrıca aşınma oranının azaltılması nedeniyle en zor sürüş seanslarında bile strese dayanabiliyor.

Bu performans büyük aerodinamik yükler altında bile destek sunan takviyeli iç yapı, sanal simülasyonlarla optimize edilen sırt deseni ve asfalt ralli hamurundan türetilen özel malzemeler sayesinde sağlanıyor. P Zero Trofeo RS kuru zemindeki etkileyici performansının yanı sıra ıslak zeminde de güvenli sürüş sunuyor. 

Editör: Abdullah KURTAY