Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi

CES 2024'te tanıtılan entegrasyon, SmartThings Energy ile Powerwall ev bataryası, Solar Inventor, Wall Connector, şarj çözümleri ve elektrikli araçlar gibi çözümleri içeren Tesla ürünleri arasında bağlantı kurulmasını sağlayacak.

Tesla'nın açık kaynaklı uygulama programlama arayüzleri[1] (API'leri) ile hayata geçen iş birliği, SmartThings Energy'nin kapsamlı bağlantı seçeneklerini daha da genişletecek ve Samsung'un tüketicilere daha kullanışlı ve sorunsuz ev deneyimleri yaşatma hedefine katkıda bulunacak.

Samsung ile Tesla iş birliğinin kullanıcılara sağladığı en önemli fayda, SmartThings Energy'nin Tesla Powerwall, Solar Inverter, Wall Connector şarj ve elektrikli araçlara bağlanmasına ve SmartThings Energy'nin kullanıcıların da enerji üretimiyle, depolanmasıyla ve kullanımıyla ilgili bilgileri görüntülemesine imkan tanıması olarak öne çıkıyor.

Kullanıcılar ayrıca, SmartThings Energy ile Tesla uygulamasındaki Powerwall ‘Storm Watch’ işlevinin senkronize olması sayesinde, elektrik kesintilerine karşı daha hazırlıklı olabilecek. Bu, sert rüzgarlar veya yoğun kar yağışı gibi zorlu hava koşullarında kullanıcıların Tesla uygulamasına ek olarak SmartThings aracılığıyla bağlı Samsung TV'lerinden ve cep telefonlarından da uyarı mesajları alabileceği anlamına geliyor.[2] Bunların yanında, Tesla Powerwall'da depolanan ve kalan yedek enerjinin kullanım süresini uzatmak için elektrik kesintilerinden önce ve kesintiler sırasında AI Enerji Modu da etkinleştirilebilecek.

Samsung'un Tesla API'sini kullanması, şirketin Net Zero Home projesinde önemli ilerlemeler kaydetme ve SmartThings kullanıcılarının çoklu cihaz deneyimini geliştirme yönündeki kesintisiz çalışmaların bir parçasını oluşturuyor.

Tesla Powerwall ile bağlantı kuran SmartThings Energy platformu, ilk olarak CES 2024'teki Samsung standında tanıtıldı. Şu an geliştirme aşamasındaki hizmetin 2024'ün ikinci çeyreğinde sunulması hedefleniyor[3]. Bu nedenle yukarıda açıklanan özellikler, gerçek kullanımda değişiklik gösterebilecek.

--------------------------------

[1] Uygulama programlama ara yüzü (API), iki farklı uygulamanın birbiriyle entegre olmasını sağlayan bir yazılım aracıdır.

[2] Bölgelere göre farklılık göstermektedir. Bu özellik Türkiye’de bulunmamaktadır.

[3] Hizmet, Tesla Powerwall'un satıldığı ve SmartThings Energy'nin mevcut olduğu ülkelerle sınırlıdır.

Editör: Rezzan Alavant