Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola'daki FIM Dünya Superbike Şampiyonası’nın 2. yarışında, Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), Axel Bassani (Motocorsa Racing) ile zorlu bir savaşın ardından galip geldi.

Şampiyona lideri Alvaro Bautista'nın (Aruba.it Racing Ducati) ilk turda Tamburello'da bir kaza geçirmesiyle yarış şaşırtıcı bir dönüş yaptı. Razgatlıoğlu liderliği ele geçirmek için Bautista'nın talihsizliğinden yararlandı ve sonunda 2023'ün ilk uzun metrajlı yarış galibiyetini elde etti.

Toyota'nın Hırvatistan Rallisi Geleneği Devam Ediyor! Toyota'nın Hırvatistan Rallisi Geleneği Devam Ediyor!

jonathanAxel Bassani ikinci sırada bitirirken, (üstteki foto) Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) hak ettiği üçüncü sırayı aldı. Yarışı dördüncü sırada bitiren Andrea Locatelli'nin (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) şampiyonda değerli puanlar kazandı. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati) 2024'te de takımdaki yerini korumak için dişini tırnağına taktı ve sonuçta beşinci sırayı aldı. Bradley Ray ise (Yamaha Motoxracing WorldSBK Takımı) kariyerinin en iyi altıncılığını elde etti.

2. Yarışın ardından Alvaro Bautista, DünyaSBK Şampiyonası sıralamasında 391 puanla liderliğini koruyor, Ancak Toprak Razgatlıoğlu'nun galibiyeti farkı 70 puana indiriyor.WorldSBK