Grande Panda elektrikli, 320 km menzili ile geliyor Grande Panda elektrikli, 320 km menzili ile geliyor

DS Automobiles, 2023 yılında gerçekleştirdiği 3 bin 511 adetlik premium otomobil satışıyla rekor sonuca ulaştı. Marka, ülkemizde tarihindeki en yüksek yıl sonu satış performansına ulaşırken, 2022 yılına göre toplam satışlarını da yüzde 92 artırarak yaklaşık olarak ikiye katlamış oldu.

Bu rekor büyümeyle birlikte Türkiye, DS Automobiles’in dünya çapında en büyük dördüncü pazarı konumuna yükseldi. 2023 yılında marka olarak ciddi bir ivmelenme yakaladıklarını söyleyen DS Automobiles Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi, “DS Automobiles olarak, 2023 yılında Türkiye’de tarihi satış rekoruna ulaşmış olmak bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bu rekor, ülkemizin DS Automobiles’in dünya çapında en büyük dördüncü pazarı olmasını sağladı. 2022 yılının sonunda pazara sunulan DS 4 modelimiz, kısa bir sürede Türkiye pazarının büyük beğenisini kazandı.

DS 4 çok hızlı şekilde müşterilerin tercihleri arasına girdi ve 2023 yılını segmentinde ikinci sırada kapattı. Benzer şekilde DS 7 de segmentinin en çok tercih edilen otomobillerinden biri oldu. Yıl boyunca satış süreçleri kalite değerlendirmesinde yüzde 99,3 seviyesinde bir performans gerçekleştirmeyi başardık. 2023 yılında, DS markası olarak geçen yılın toplam satış adedini iki kata yakın bir büyümeyle geride bıraktık. Satış hacmimizi ve servis kapasitemizi daha da artırmak için yatırımlarımız bu yıl da devam edecek” dedi.

Editör: Abdullah KURTAY