Tonale ile Alfa Romeo, 'Etkin Sportiflik' paradigmasını yeniden tanımlıyor: Her gün kullanım için elektrikli, yol almak için hibrit. Alfa Romeo'ya göre Tonale, geleceğin sportifliğine doğru atılan ilk adım.

Giulietta Sprint ve Alfetta GT’nin Yıl dönümlerine Özel İki Yeni Logo Giulietta Sprint ve Alfetta GT’nin Yıl dönümlerine Özel İki Yeni Logo

2000'den beri tüm yeni Alfa Romeo modelleri bu önemli unvanı kazandı

Alfa Romeo Tonale, Quattroruote dergisi tarafından 2000 yılından beri düzenlenen 'Yılın Yeni Otomobili' yarışmasında 2023'ün de kazananı oldu. Quattroruote.it web sitesi üzerinden düzenlenen yarışmada markanın ilk elektrikli C-SUV'si, derginin yazı işleri kadrosu tarafından seçilen 20 yeni model arasından okurların oylarıyla üstün geldi.

Bu Alfa Romeo için yenilenmiş bir başarı: Geçmişte, bu unvan 147 (2001), MiTo (2009), Giulietta (2011), Giulia (2017) ve Stelvio (2018) tarafından kazanılmıştı.

Ayrıca, diğer iki Stellantis modelinin de '2023 Yılının Yeni Otomobili' yarışmasında podyuma çıktığını belirtmekte fayda var: Maserati Grecale ve markanın ilk tam elektrikli SUV'u olan Jeep Avenger, aldıkları %14 ve %12'lik oylarıyla listede boy gösterdiler. Bu, grubun SUV'lerinin İtalyan müşteriler tarafından giderek daha fazla beğenildiğini kanıtlıyor.