Alfa Romeo'nun Plug-In Hibrit teknolojisi ve standart Q4 dört tekerlekten çekiş sistemiyle sunulan; maksimum çekiş ve güvenlik sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış ilk C-SUV'u Tonale, Amerikalı Green Car Journal dergisi tarafından ödüle layık görüldü.

Alfa Romeo Tonale’ye bir ödül de Kuzey Amerika’dan geldi

1992’den bu yana otomobiller, enerji ve çevre ilişkisi ekseninde yayın yapan Amerikalı Green Car Journal dergisi editörleri tarafından, Alfa Romeo Tonale’nin dört tekerlekten çekişli, şarj edilebilir Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) versiyonu, 2024 ‘Yılın Yeşil SUV'u™’ si seçildi. Dergi tarafından yapılan analizde; Tonale'nin İtalyan tarzı, sürüş dinamikleri, işlevselliği, gelişmiş teknolojisi ve iç mekânından övgüyle bahsedildi.

Alfa Romeo Tonale Plug In HybridGreen Car Journal ve GreenCarJournal.com web sitesi editörü ve yayıncısı Ron Cogan, ödüle dair; “Alfa Romeo Tonale, elektrikli bir otomobili kullanmanın heyecan verici ve sportif bir yolu olduğunu gösteriyor. İlk 80 km boyunca sıfır emisyonlu, şık ve ikonik bir İtalyan elektrikli otomobilini kullanıyorsunuz. Daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız, Plug-In Hybrid Q4 güç ünitesinin sağladığı 600 km ilave sürüş menzili sayesinde şarj endişesi olmadan, tatmin edici bir yolculuk sunuyor” yorumunu yaptı.

Hem sportif hem çevreci

Alfa Romeo TonaleAlfa Romeo Tonale’nin dört tekerlekten çekişli, şarj edilebilir Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) versiyonunda görev yapan 1.3 litre benzinli motor, elektrikli motoru ile sınıfındaki en yüksek gücü (280 HP) üretiyor. Benzinli motor gücünü 6 vitesli çift kavramalı şanzıman üzerinden ön tekerleklere aktarıyor. 15,5 kWh kapasiteli bataryasıyla, 90 KW gücündeki elektromotor arka tekerleklere 250 Nm çekiş sağlıyor.

Yeni Passat, çok sayıda teknoloji güncellemesiyle Türkiye'de Yeni Passat, çok sayıda teknoloji güncellemesiyle Türkiye'de

Alfa Romeo Tonale'nin iç mekanı övgüye değerAlfa Romeo tarafından sınıfının en iyi performansı için geliştirilen dört tekerlekten çekişli Şarj Edilebilir Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) bugüne kadar üretilen en çevreci Alfa Romeo modeli olarak öne çıkıyor.

Editör: Rezzan Alavant