Audi, uzun yıllardır uluslararası tasarım fuarlarıyla işbirliği yapıyor. 2020 ve 2021 fuarlarının ardından şirket, Asya'nın önde gelen tasarım ticaret fuarı olan Design Şanghay’da yine ana sponsor ve aktif katılımcı olarak yer alacak.

Audi, fuarın "Sürdürülebilirliğin ötesinde rekreatif tasarım - Refah için tasarım" temasına uygun olarak, Çin'de ilk kez activesphere concept tasarım çalışmasını sergiliyor. Bütüncül tasarımı insanı odaklı bir yaklaşım sergiliyor.

Ziyaretçiler, activesphere consept dünyasına dalabiliyor

Audi tasarimAudi, fuar alanın girişinin önünde içine girilebilen bir alan sunuyor. Ziyaretçiler, "Doğayla yeniden bağlantı kur - kaçışa katıl" sloganı altında, sürükleyici bir medya kurulumu sayesinde alana girip şehir karmaşasından birkaç dakikalığına uzaklaşabiliyor. Ayrıca bir WeChat uygulaması, sanal bir arayüzle etkileşime girmelerine ve video tabanlı artırılmış gerçeklik (AR) deneyiminin keyfini çıkarmalarına olanak tanıyor. Teknolojide bir ilk olan Audi’nin yeni sistemi, dijital içeriği yolcuların görüş alanlarında gerçek zamanlı olarak görüntüleyerek fiziksel ve sanal dünyaları (yani karma gerçeklik) birleştiriyor. Konsept otomobilin kendisi, e-bisikletler, golf çantaları, e-folyolar ve diğer su ve kış sporları malzemeleri gibi tüm olası ekipmanlarıyla birlikte Audi standında sergileniyor. Bu otomobili özel kılan şey, crossover coupenin bir düğmeye dokunuşu ile saniyeler içinde bir kamyonete dönüşmesi ve eğlence ekipmanlarını taşımak için mükemmel bir kargo alanına kavuşması. Ayrıca tavanın ortasında entegre bir kayak rafı bile var.

Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı'nda son durum Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı'nda son durum

Audi tasarim vÖnde gelen Audi tasarımcılarıyla tasarım sunumları ve panel sohbetleri

Konsept otomobil, Malibu'daki Audi Design Studio'da tasarlandı ve geliştirildi. Tasarım Müdürü Charles Lefranc ve İç Tasarımcı Ryan Schlotthauer Malibu'dan gelerek, otomobilin tasarımını günde iki kez stantta canlı olarak açıklayacak. Tasarım Forumu etkinliğinin açılış gününde tasarımcılarla "Ulaşımın Geleceği – Huzur için Tasarlandı" konulu bir panel de gerçekleştirilecek. Design Şanghay küratörü Aidan Walker kısa bir giriş yapacak ve ardından sözü Esther Francis'e (FAW Audi Sales Co., Ltd. Başkan Yardımcısı) bırakacak.