Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon bitimine yaklaşırken, Kocaeli Rallisi’nde mücadele zirve yapıyor. Ralliye tam kadro katılan Castrol Ford Team Türkiye, sezonun son yarışı olan İstanbul Rallisi’ne avantajlı gitmeyi hedefliyor.

Ford Otosan’ın Gölcük ve Yeniköy fabrikalarına da ev sahipliği yapan Kocaeli’de 8-10 Aralık tarihlerinde düzenlenecek yarış, güçlü Ford araçlarıyla liderlik mücadelesi veren Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotları için de özel bir anlam ifade ediyor. Takım, Kocaeli Rallisi’nde alabileceği tüm puanları toplayarak sezonun son yarışı olan İstanbul Rallisi’ne avantajlı gitmeyi hedefliyor.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı etabı olan Kocaeli Rallisi, 8 Aralık Cuma akşamı saat 17:00’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünden start alacak. 111 km’si özel etap olmak üzere toplam 377 km uzunluğundaki toprak zeminde mücadele edecek pilotlar, 10 Aralık’ta Kocaeli Kent Meydanı’ndaki finiş podyumuna varmak için yarışacaklar.

Tırmanma Şampiyonası'nda 5. Ayak Bursa'da Tırmanma Şampiyonası'nda 5. Ayak Bursa'da

Yarışın etapları Umuttepe, İsakçılar, Toylar ve çevre semtlerdeki toprak orman yollarından oluşacak. Aralık ayının soğuk ve yağışlı şartlarında koşulacak olan etaplarda doğru strateji ve lastik seçimi sonucu belirleyici faktörlerden olacak.

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu ralli takımı olan, genç pilotlarıyla iddiasını tüm kategorilerde sürdüren Castrol Ford Team Türkiye, Kocaeli Rallisi’nde Ali Türkkan, Efehan Yazıcı ve Mert Yudulmaz ile yarışıyor. Ali Türkkan’a co-pilotu Burak Erdener, Efehan Yazıcı’ya co-pilotu Sevi Akal, Mert Yudulmaz ise deneyimli co-pilotu Özden Yılmaz eşlik ediyor.

Editör: Rezzan Alavant