Chery'nin "damlacık" ve "Su Parıltısı" anlamına gelen ARRIZO 8 PHEV'i Türk otomobil severlerle buluşmak için gün sayıyor. Önümüzdeki günlerde ön tanıtımı yapılacak olan ARRIZO 8 PHEV, şarj edilebilir hibrit sistemiyle donatılan lüks bir sedan.

Chery Arrizo 8 Phev-1Chery'nin lüks sedan modelinin tam elektrikli sürüş menzilinin 100 km olduğu ve yapılan uzun testlerde 4,2 litrelik birleşik yakıt tükettiği deklare edildi.

ARRIZO 8 PHEV, QPower mimarisi ile üretilen motor, şanzıman ve güç-aktarma sistemleri, Chery teknolojisinin vardığı noktayı gösteriyor. Hibrit sedan segmentinde yüksek performansı, düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon özellikleri ile rakiplerine fark atması bekleniyor.

Chery'nin Hibrit sedanı ARRIZO 8 PHEV, Türkiye için gün sayıyor! Chery'nin Hibrit sedanı ARRIZO 8 PHEV, Türkiye için gün sayıyor!

ARRIZO 8 PHEV, 1,5 T motor ve iki adet elektromotor olmak üzere üç motordan oluşan şarj edilebilir hibrit sistemi, 9 çalışma modu ve 11 vites kombinasyonu ile dikkat çekiyor. ARRIZO 8 PHEV, Chery'nin Türkiye'de sedan segmentinde öne çıkaracağı önemli bir kozu olarak duruyor.

Chery ARRIZO 8 PHEV, toplamda 1400 km'lik menziliyle de sınıfının en iyi değerlerine sahip.

Editör: Abdullah KURTAY