• USD 31,41
  • EUR 34,05
  • ALTIN 2.058,13
  • BİST100 9.193,69
  • BTC 61.781

Batarya Haberleri

Batarya haberleri ve güncel Batarya gelişmeleri, Batarya ile ilgili tüm video, Batarya fotoğrafları ve Batarya haberleri OTO AKTÜEL sitemizde


SEKTÖR

Stellantis ve Samsung SDI ortak girişimi, ABD’de yeni bir batarya tesisi kurmak üzere 3,2 milyar doların üzerinde yatırım yapacaklarını açıkladı.

GÜNCEL

Batarya Geliştirme ve Üretim fabrikası açmak üzere Ulu Motor ile anlaşmaya varan Skyworth, Türkiye operasyonları için Skyworth Motor Limited Şirketi’ni...

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

Yeni batarya teknolojisi planlarını gösteren Toyota, özel olarak elektrikli araç üretecek fabrikasıyla da fark yaratacak.

OTOMOTİV DÜNYASI

Stellantis; TotalEnergies ve Mercedes-Benz ile birlikte, Automotive Cells Company’nin Avrupa’da planlanan üç fabrikadan ilki olan Batarya Fabrikası'nı açtı.

BYD

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD, 5-10 Eylül'de gerçekleştirilecek IAA Mobility Münih Otomobil Fuarı’nda yeniliklerini sergileyecek.

OTOMOTİV DÜNYASI

Çinli Skywell’in üreticisi Skyworth ile Ulu Motor, Türkiye’de Batarya Geliştirme ve Üretim Fabrikası açmak için anlaşmaya vardı. Peki bu fabrika...

SEKTÖR

Şişecam, 36 ay sürmesi planlanan bu projede, Otomotiv üreticilerine özel üreteceği güneş enerjisi camlarıyla araç bataryasına destek verecek.

GÜNCEL

Dünyanın önde gelen otomotiv gruplarından Stellantis’in kurumsal girişim fonu Stellantis Ventures, 10 girişime ve 1 mobil girişim fonuna yatırım yapıyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

Togg ve Farasis Energy ortaklığında kurulan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri’nin Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü’nün inşaatına başlandı.

Toyota

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Toyota Avrupa Operasyonunda Şarj Edilebilir Otomobil ve Batarya Üreten İlk Tesis Oluyor

Togg

Yerli otomobil TOGG için batarya üretecek olan Siro, ilk prototip bataryasının üretim ve testlerini başarıyla tamamladığını açıkladı.

Porsche

Porsche, Türkiye’nin ilk batarya onarım merkezini Porsche Yetkili Satıcı ve Servisi Doğuş Oto Kartal’da hizmete açtı.