Premium otomobil üreticisi Lexus, Türkiye’de 2023 yılını da büyüyerek tamamladı. Global olarak her geçen gün daha da büyüyen ve daha geniş kitleleri etkilemeyi başaran Lexus, yükselişine Türkiye’de de devam etti. Marka, 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 50’nin üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi.

Geniş ürün gamı ve çeşitliliğiyle premium segmentte adından daha fazla söz ettirmeyi başaran Lexus, 2023 yılını 507 adetlik satışla tamamlarken yüzde 51 büyümeyle her yıl istikrarlı bir şekilde gelişimini sürdürdü.
En çok tercih edilen model RX oldu
2022’de yeni nesil NX modeliyle yeni bir dönem başlatan Lexus, o günden bu yana sürekli olarak yeni modeller tanıtarak daha güçlü bir ürün gamı ortaya koydu. 2023 yılında satışa sunulan yeni nesil RX’in yanı sıra marka için tamamen yeni bir segmente giriş sağlayan lüks minivan LM de, showroomlardaki yerini aldı. Lexus Lm350H

Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi

Tamamen yeni bir lüks seviyesi sunan LM, kısa zamanda büyük ilgi görerek premium segmentteki önemli bir boşluğu doldurdu. En başından itibaren lüks bir araç olarak tasarlanan LM’in 2023 yılında gelen adetlerin tamamı kısa sürede satıldı. Lexus’un 2023 yılında en çok tercih edilen modeli 395 adet ile RX oldu.
Lexus’ta yeni ürün lansmanları 2024’te de hız kesmeyecek
Premium marka Lexus, 2024 yılında da ürün gamını güçlendirmeye devam edecek. Bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak B-SUV modeli LBX ile Lexus yepyeni bir segmente daha giriş yapacak. Bununla birlikte yıl içerisinde tam elektrikli RZ ve UX modelleri de showroomlardaki yerini alacak. Lexus tüm bu yeniliklerin de katkısıyla 2024’te 1000 adetlik satış hedefini aşmayı planlıyor.Lexus Lbx Emotion

Böylece Lexus tam hibrit, plug-in hibrit ve tam elektrikli araçlardan ürün gamı tüm müşteri beklentilerini aşmaya devam edecek. Lexus B-SUV LBX, C-SUV UX, D-SUV NX, E-SUV RX ve E-SUV elektrikli RZ ile geniş bir SUV yelpazesi sunacak. Bununla birlikte sportif sedan ES ve üst düzey sedan modeli LS de, Lexus ürün gamının önemli modellerinin olmaya devam edecek. Markanın sportif yönünü ortaya koyan süper coupe LC ve cabrio LC modelleri de, yüksek performansıyla sürüş tutkunlarına hitap edecek.

Editör: Abdullah KURTAY