Mercedes-Benz Türk’ün sosyal fayda programları ‘Her Kızımız Bir Yıldız’, ‘Mühendisliğin Yıldızları’ ve ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programına katılan 30 öğrenci ve Mercedes-Benz Türk yöneticileri, Atatürk'ün son günlerini geçirdiği İstanbul'daki Cumhurbaşkanlığı Konutu aynı zamanda hayata gözlerini yumduğu yer olan Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti.

Mercedes elektrikli EQA için ne kadar indirim yaptı? Mercedes elektrikli EQA için ne kadar indirim yaptı?

Mercedes-Benz Türk, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne özel çok anlamlı bir ekinliğe imza attı. ‘Her Kızımız Bir Yıldız’, ‘Mühendisliğin Yıldızları’ ve İstanbul’da ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programına dahil olan dört okuldan toplam 30 öğrenci ve Mercedes-Benz Türk yöneticileri Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti.

Cumhuriyet’in ilanından sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'daki Cumhurbaşkanlığı Konutu olan, aynı zamanda son günlerini geçirdiği ve 10 Kasım 1938’de yaşamını yitirdiği yer olması nedeniyle Cumhuriyet tarihinde ayrı bir öneme sahip Dolmabahçe Sarayı’nda öğrenci ve yöneticiler özel bir güne birlikte tanıklık ettiler.  Saray’ın tarihi detayları, mimarisi ve iç mekanları hakkında bilgi edinen öğrenciler, her 10 Kasım’da on binlerce kişinin akın ettiği, Atatürk’ün 85 yıl önce hayata gözlerini yumduğu, sarayın 71 numaralı odasını da ziyaret etti.