• Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen MG, geçtiğimiz yıl en ulaşılabilir elektrikli olma vaadiyle ülkemize giriş yapmıştı.

Mayıs ayında %100 elektrikli ZS modelini tanıtan marka, yılın son çeyreğinde ise bu sefer hem elektrikli hem benzinli motoru birlikte kullanan ‘fişe takılan hibrit’ EHS’yi piyasaya sürmüştü.

Sıcak havalar elektrikli otomobilleri nasıl etkiliyor? Sıcak havalar elektrikli otomobilleri nasıl etkiliyor?

%100 elektrikli otomobilden e-motosiklete, e-bisikletten e-scooterlaraMG

Ülkemizdeki ilk yılını başarıyla tamamlayan İngiliz kökenli MG otomobil markasının portföylerinde önemli yeri bir rolü olduğunu vurgulayan Doğan Trend Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin; “MG’nin elektrikli otomobildeki iddiası bizim sürdürülebilir mobilite vizyonumuzla tam olarak örtüşüyor. %100 elektrikli otomobilden e-motosiklete, e-bisikletten e-scooterlara geniş bir elektrikli ürün gamını aynı satış noktalarında tek çatı altında buluşturan ilk otomotiv şirketi olurken MG Electric markası altında pazara sunduğumuz yeni otomobillerimiz Türk tüketicisinin beğenisini kazandı..."

"Yeni yıl hedefimiz ise Türkiye’deki İngiliz kökenli otomobil markalarının lideri olmak"

"Doğan Grubu’nun güvencesini de arkamıza alarak kısa zamanda Avrupa’daki en iyi çıkış yapan ülkelerden biri olmayı başardık, Avrupa’da 15 ülkede 400 noktada satılan MG’nin elektrikli araç payı en yüksek ülkesinin Türkiye olması bizi çok sevindirdi ve sonuçlar açıklanınca gurur duyduk. ZS EV modelimiz yılın ikinci yarısında yollara çıkmasına rağmen, elektrikli modeller arasında ilk 5’e girmeyi başardı ve satışta olduğu son 6 aya baktığımızda ise en çok tercih edilen ilk 3 elektrikli arasına girmeyi başardı. Ülkemize ilk adımı elektrikli modellerimizle attık. Yeni yıl hedefimiz ise Türkiye’deki İngiliz kökenli otomobil markalarının lideri olmak” şeklinde değerlendirmede bulundu.