Opel, bir tür kahve çekirdeğinden esinlenerek isimlendirdiği Mokka modeline eşlik eden Türk Kahvesi fotoğraflarıyla, 1 Ekim Uluslararası Kahve Günü kutlamasını global medya sitesinden tüm dünyaya duyurdu. Sudan sonra dünyanın en popüler içeceği olan kahvenin, uluslararası kutlamasında, Opel Mokka’ya bakır cezve ve Türk lokumu ile servis edilen Türk Kahvesi eşlik etti. İddialı tasarımı, elektrikli veya benzinli motorlar arasındaki seçim özgürlüğü ve yenilikçi teknolojileriyle Opel Mokka, tıpkı kahve gibi dünyanın dört bir yanında kullanıcıların gözdesi konumunda.

opel mokka Türk Kahvesi etkinliğiOpel, 1 Ekim Uluslararası Kahve Günü’nü, başarılı B-SUV modeli Mokka’ya eşlik eden Türk Kahvesi fotoğraflarıyla global medya sitesinden kutladı. İnternette yapılan hızlı bir arama ile, kahvenin sudan sonra dünyanın en popüler ikinci içeceği olduğu ortaya çıkıyor. Elbette aromatik içeceğin uzun yıllara dayanan popülaritesi artarak devam ediyor. Opel ise, ödüllü Opel Mokka ile bu günü kutlamak için kahveseverlere muhteşem bir yol arkadaşı sunuyor. Opel SUV ailesinin B segmentindeki üyesi; şu an kuzeyde Norveç’ten, güneyde Güney Afrika’ya, doğuda Yeni Zelanda’dan, batıda Kolombiya’ya kadar ve elbette Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 50’den fazla ülkede başarılı satış rakamlarına ulaşıyor. Opel’in şık B-SUV modeli, emisyonsuz, yumuşak ve akıcı bir sürüş sunan elektrikli veya yüksek verimlilik seviyesine sahip benzinli motorlarla satışa sunuluyor. Bu da müşterilerin, tıpkı en sevdiği kahveyi seçtikleri gibi tercih etmeleri anlamına geliyor. Adını kahve tanesinden alan Opel Mokka elektrikli

Ödüllü Mokka’nın elektriklisi de bulunuyor

Opel Mokka, 2021’deki lansmanından bu yana dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Duyguları harekete geçirmek üzere tasarlanan Opel Mokka, markanın yeni yüzü Opel Vizor’u kullanan ilk otomobil oldu. Aynı zamanda “Pure Panel”e ve tamamen dijital kokpite sahip ilk Opel de kendisi oldu. Almanya’da 2021 yılında ünlü “Altın Direksiyon” ödülünü kazanan elektrikli Opel Mokka Elektrik, cesur ve yalın tasarımına ek olarak performansıyla da göz dolduruyor. 100 kW/136 HP güç ve 260 Nm torka sahip elektromotoruyla performanslı ve sessiz bir sürüş sağlıyor. 50 kWh batarya ile WLTP normuna göre tek şarjla 327 kilometreye kadar emisyonsuz sürüşü mümkün kılıyor. Maksimum hızı ise 150 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış durumda.

Opel, 125. yaşını kutlamaya hazırlanıyor Opel, 125. yaşını kutlamaya hazırlanıyor

Mokka Elektrik kullanıcıları, Eco, Normal ve Sport olmak üzere üç sürüş modu arasında seçim yapabiliyor. Eco modunda elektrikli SUV, menzil açısından en verimli sürüşü sunuyor. Ayrıca Mokka Elektrik, ileri teknoloji ürünü rejeneratif fren sistemi sayesinde yavaşlarken veya fren yaparken de enerjiyi geri kazanabiliyor. Bu gibi durumlarda elektromotor bataryayı şarj etmek üzere bir jeneratör görevi görüyor. Şanzımanın B modunda fren enerjisi geri-kazanım ve fren yoğunluğu artıyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile batarya, 100 kW DC şarj istasyonunda yaklaşık 30 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor.

Turbo benzinli motorda 8 kademeli otomatik şanzıman standart

Yüksek çekiş gücüne sahip ama bir o kadar da tutumlu benzinli motor, 130 HP gücüne sahip. Her bir güç üretim seçeneği, bünyesinde barındırdığı ileri teknolojiyle yüksek verimlilik seviyesi sunuyor, sürtünme ve kayıpları en azamiye indiriyor. Benzinli motordaki turbo besleme, alt devirlerde yüksek tork üretiyor ve hızlanma gereksinimlerine anında cevap veriyor. 1.2 litrelik motor, vites değiştirme kulakçıklarına sahip, yumuşak vites değiştiren, 8 kademeli otomatik şanzımanla donatılıyor.

B-SUV’da üst düzey donanım

Mokka aynı zamanda Opel’in üst segmentlerindeki yenilikçi teknolojileri, geniş bir hedef kitleye ulaştırma yönündeki geleneğine sadık kalıyor. Gelişmiş Hız Sabitleme (ACC) ve Aktif Şerit Konumlandırmayı içeren Aktif Sürüş Yardımcısı gibi ileri teknolojiler bunlardan bazıları. Ayrıca aydınlatma sistemi de 14 hücreli, uyarlanabilir ve dolayısıyla parlamayan Intelli-Lux LED® matrix far ile ileri teknolojiyi kullanıma sunuyor. Bunun dışında tüm versiyonlar standart olarak elektrikli park frenine ek olarak Trafik İşareti Tanımlama sistemiyle donatılıyor. 180 derece açılı Geri Görüş Kamerası, Otomatik Park Yardımcısı ve Yan Kör Nokta Uyarısı da sunuluyor.

Editör: Abdullah KURTAY