Prometeon, Superbike dünya şampiyonu Razgatlıoğlu’nun sponsoru oldu. WorldSBK dünya motosiklet şampiyonasının resmi sponsoru olan Prometeon, Superbike dünya şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu’nun da sponsoru olduğunu duyurdu.

prometeonPrometeon tanıtım toplantısına Genel Müdür Roberto Righi, CTO – Chief Technical Officer Alexandre Bregantim, Pazarlama Bölüm Başkanı Sabina Oriani ve Avrupa Bölgesi CEO’su Francesco Antonacci katıldı

Prometeon imzaladığı uzun vadeli bir anlaşmayla WorldSBK dünya motosiklet şampiyonasının resmi sponsoru olduğunu nisan ayında duyurmuştu.

Tırmanma Şampiyonası'nda 5. Ayak Bursa'da Tırmanma Şampiyonası'nda 5. Ayak Bursa'da

Prometeon ayrıca Superbike Dünya Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu’nun da sponsoru olduğunu duyurdu. 1996 doğumlu Türk pilot, 2021 yılında 6 kez dünya şampiyonu ve aynı zamanda kategorisinde bir efsane olan Jonathan Rea ile son turdaki mücadelesinin ardından şampiyonluğu kazanmıştı. Motosiklette dünyanın en iyi genç yeteneklerden biri olan Razgatlıoğlu, şampiyona boyunca kaskında Prometeon logosunu taşıyacak.

Razgatlıoğlu’na sponsor olmak pilotun kendi ülkesindeki etkinlikler açısından da önem taşıyor zira Prometeon en büyük fabrikasının bulunduğu Türkiye’de önemli bir ticari varlığa sahip bulunuyor. 2021-23 arasındaki üç yıllık dönemde üretim kapasitesini artırmak için 40 milyon Euro’dan fazla yatırım planlanan fabrikada yer alan yeni Ar-Ge merkezi 2021 Eylül ayında açıldı.

Editör: Abdullah KURTAY