ZF pro[Tech]’in Türkiye ağı genişliyor ZF pro[Tech]’in Türkiye ağı genişliyor

Renault Group ile Geely Holding Group (Geely Holding) ve Geely Automobile Holdings Limited (Geely Auto) şirketleri geçtiğimiz 11 Temmuz tarihinde imzalanan ortak girişim anlaşmasının ardından gerekli onayların alınmasıyla merkezi Londra’da olan HORSE Powertrain Limited'i resmen kurdu. 

HORSE Powertrain Limited, hibrit ve içten yanmalı motorlarla, güç aktarma organları bileşenleri ve sistemleri alanında pazara liderlik edecek.

HORSE Powertrain Limited'in CEO'su Matias Giannini olurken, yönetim kuruluna Daniel Li başkanlık edecek. Ayrıca yönetim kurulunda hissedarların eşit temsiliyle 6 yönetici bulunacak.

HORSE Powertrain Limited’in yıllık yaklaşık 15 milyar Euro gelire ve yılda yaklaşık 5 milyon güç aktarım ünitesi üretimine ulaşması hedefleniyor. Şirket, ilk gün itibarıyla, hibrit sistemler, içten yanmalı motorlar, şanzımanlar ve batarya çözümleri de dahil olmak üzere küresel ortaklar için en son teknolojiye sahip güç aktarma organları teknolojilerinden oluşan eksiksiz bir portföye sahip olacak.

Editör: Rezzan Alavant