Suzuki'den Swift Hibrit ve Jimny için özel kampanya Suzuki'den Swift Hibrit ve Jimny için özel kampanya

Dünyanın en zorlu yarışlarından olan Ironman’in zirvesine bir Türk kadını çıktı. Suzuki Türkiye’nin #kadınlaristerse sporcusu Merve Güney, triatlon sporunun üst mertebesi olarak kabul edilen Full Ironman yarışında 226 km’yi aralıksız 10 saat 9 dakikada kat ederek yaş grubunda birinci, kadınlar genel klasmanda ise ikinci oldu. Elit atletlerin kabul edildiği yarışta sporcular art arda 3.8 km yüzme ve 180 km bisikletin ardından 42 km koşuyla finişe ulaşıyorlar.

sirin yurtsever

Suzuki Türkiye Pazarlama Direktörü Şirin Mumcu Yurtseven, “Suzuki olarak toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek üzere desteklediğimiz, kadınların isterlerse her alanda başarılı olacaklarını vurgulayan #Kadınlarİsterse takımımızın sporcusu, Merve ile ne kadar gurur duysak az. Yine bizi şaşırtmadı ve müthiş bir performansa imza attı. Kendisini ve tüm başarılı kadınları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

merve guney

Hem kariyer hem spor

Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleştirilen dünyanın en zor spor organizasyonları arasında yer alan Ironman yarışında kendi kategorisinde birinci olmayı başaran Merve Güney aynı zamanda bir finans profesyoneli. Başarılı bir kariyer yolculuğu ile sporu beraberce yapabildiğini söyleyen Güney, “İstanbul’da iş hayatının kendine has zorlukları malum. Şehrin kalabalığı ve temposunda zaman yaratmak kolay olmada da biraz özveri ile yoğun antrenman yapmak mümkün. Herkesi -ister sportif geçmişi olsun ister olmasın- bu yola davet ediyorum. Yeter ki istesinler gerisi kendiliğinden geliyor” dedi ve Suzuki Türkiye ekibine kendisine verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ettiğinin altını çizdi.

Editör: Abdullah KURTAY