Yeşil Bursa Rallisi'nde nefes kesen mücadele Yeşil Bursa Rallisi'nde nefes kesen mücadele

Ford Fiesta Rally3 EVO ile Ali Türkkan, Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki ikinci yarışına hazır. Türkkan, bu yıl rekor katılımın olduğu toprak zeminde koşulacak İtalya Sardinya Rallisi’nde podyum hedefiyle start alacak.

Junior WRC’de 2024 sezonunun üçüncü yarışı olan İtalya Sardinya Rallisi, 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında koşuluyor. Ekipler, Alghero şehri etrafında toplam 266,48 kilometreyi kapsayan 16 özel etapta kırıcı ve zorlu toprak zeminde yarışacak.

Dünya şampiyonu pilotların start alacağı Sardinya Rallisi, bu yıl aynı zamanda rekor düzeyde katılıma sahne olacak. Kırıcı toprak etaplarda koşulacak olan ralli sezonun en zorlayıcı ve mücadelelerinden biri olmaya aday.

Ali Türkkan’ın hedefi podyum

Türkiye’ye ilk ve tek Avrupa Ralli Şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdıran Türkiye’nin genç ve yetenekli pilotu Ali Türkkan, bu yıl tarihindeki en fazla katılım ile en çekişmeli sezonunu yaşayan Junior WRC sınıfında yarışacak. Dünya Şampiyonları’nın doğduğu sınıf olarak bilinen Junior WRC’den yolu geçen pilotlar tarafından bugüne kadar 17 Dünya Şampiyonluğu, 200’e yakın yarış birinciliği ve 500’e yakın podyum kazanıldı.

Dünyada ilk defa Ford tarafından üretilen en son jenerasyon ralli otomobili Ford Fiesta Rally3 EVO’nun direksiyonuna geçecek olan Türkkan, Türk bayrağını İtalya’daki podyumda dalgalandırmayı amaçlıyor.

Editör: Rezzan Alavant