Uluslararası pazarlara yönelik hem iş hem eğlence amaçlı tasarlanan Xiaomi Pad 6 satışa sunuldu. Cihaz, keskin ve net görüntüler sunan 309 ppi, 11 inç WQHD+ (2880x1800) ekrana1 sahip. Xiaomi Pad 6, aynı zamanda Snapdragon® 870 Mobile Platform sayesinde iş günü boyunca güçlü performans sağlıyor. Üstün enerji verimliliği ve yüksek kapasiteli 8840mAh (typ) piliyle profesyonellerin açık uygulamalar arasında hızla geçiş yapmalarına ve işlerini kesintisiz bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanıyor.

Cihazın işlevselliği Xiaomi Pad 6 Klavye ile kullanıldığında daha da artıyor. Arayüzün özelleştirilebilir olması sayesinde kullanıcılar kişiselleştirilmiş kısayollar oluşturabiliyor. Görüntülü görüşmelerde kullanıcıyı net bir şekilde kadrajın ortasında tutmak için kamerayı otomatik olarak ayarlayan FocusFrame işlevine sahip ortalanmış ultra geniş bir ön kamerası bulunuyor. Tabletin dört mikrofonu kullanıcının sesini doğru bir şekilde alıyor ve açık çalışma alanları, kafeler ve havaalanları gibi yoğun yerlerde bile arka plandaki gürültüyü önemli ölçüde azaltıyor. Bunlara ek olarak Xiaomi Pad 6, hızlı veri aktarımı için diğer cihazlara bağlantı sağlayan ve 60Hz'de 4K çözünürlüğe kadar çıkış video sinyalini destekleyen dahili bir USB 3.2 Gen 1 arayüzüne sahip.

Goodyear ve ZF'den bozuk veya kaygan yollar için Goodyear ve ZF'den bozuk veya kaygan yollar için

Fiyat ve bulunabilirlik 

Xiaomi Pad 6, altın, gri ve mavi renk seçeneklerine sahip 8GB+256GB versiyonu 11.299 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla satışa sunuldu. Türkiye’deki Xiaomi Fanları ilk satış dönemine özel olarak 31 Temmuz tarihine kadar geçerli 500TL indirim fırsatıyla 10.799 TL fiyatıyla Xiaomi Pad 6’ya sahip olabilecek.

Editör: Rezzan Alavant