160 bg mild hybrid motor seçeneği ile Türkiye’de kullanıcılarla buluşacak olan Yeni Austral, 20 farklı gelişmiş sürüş destek sistemi, 12,3” dijital gösterge paneli ve 9” bilgi-eğlence sisteminden oluşan 564 cm2 openR ekranları, multi-sense teknolojisi, 16 cm ileri geri hareket edebilen arka koltuklarıyla dikkat çekiyor.

Yeni Renault Austral, lansmana özel 1 milyon 190 bin TL fiyatıyla 1 Haziran’dan itibaren resmi satışına başlanacak.  Austral için Daha önce  500 adet'le sınırlı ön talep toplanmşti. İddialara göre 500 adede ek olarak Haziran ayında 350 adet daha satışa sunulacak.renault astral kokpit

Yeni Austral'da kullanılan 12V mild hybrid teknolojisi, geliştirilmiş bir Stop & Start ve Sailing Stop işleviyle verimliliği destekliyor. Bu, özellikle fren anında enerjinin geri kazanılmasına yardımcı oluyor ve otomatik şanzımanda yavaşlarken motoru durduruyor. 

Yeni Austral’daki 160 bg 12V mild hybrid motoruyla 1.600 ile 3.250 d/d aralığında 270 Nm maksimum tork sağlıyor. Fabrika verilerine göre rtalama 6,3 lt/100 km yakıt tüketiyor.

berk cagdas-2MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “SUV gövde tipi ve C-SUV alt segmenti Türkiye’de her geçen gün daha da güçleniyor. Bugün Türkiye’de satılan her 2 araçtan 1’ini C segmenti modeller oluştururken, en çok satılan gövde tipinde de SUV modeller yer alıyor" dedi.

Yeni elektrikli Citroen C3 çok iddialı geliyor! Yeni elektrikli Citroen C3 çok iddialı geliyor!

Bilgiler Renault Mais Bülteni'nden alınmıştır.