Kısa adı EOSK olan; Ege Otomobil Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve asfalt zeminde koşulacak olan Ege Rallisi, 22 Mart Cuma günü saat 18.00’de Marmaris Atatürk Meydanı’ndaki start seremonisi ve ardından yapılacak seyirci özel etabıyla başlayacak.

Ayşe Çebi, bu hafta sonu Fransa Le Mans'da Ayşe Çebi, bu hafta sonu Fransa Le Mans'da

23 Mart Cumartesi günü İçmeler, Bördübet ve Selimiye etaplarının ikişer kez geçilmesinden sonra saat 16.28’de Karayolları servis alanında sona erecek. 24 Mart Pazar günü ise Akyaka, Kıran ve Akbük tarafında yer alan etaplar birer kez geçilecek ve saat 14.00’ten itibaren Marmaris Atatürk Meydanı’nda yer alan podyumda düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Volkan Işık geri döndü, öncü araç elektrikli...

Volkan IsıkTürkiye Ralli Şampiyonası’nın efsane sporcularından Volkan Işık da, GP Garage My Team adına Hyundai I20 R5 ile etaplara geri dönüyor. Ayrıca 000 öncü güvenlik aracının pilot koltuğunda ise sanatçı Fatma Turgut yer alacak. Turgut, Marmaris Ege Rallisi’nin çevreye duyarlılık projesi kapsamında Türkiye Ralli Şampiyonası tarihinde ilk kez elektrikli bir otomobille öncü araç olarak tüm etapları geçecek. Doğaya tohum bırakılması, etapların geçildiği rotalarda çevre temizliği gibi aktiviteler de ralli programında bulunuyor.

Editör: Rezzan Alavant