TürkTraktör ve Teknolojide Kadın Derneği'nden Yılın En Büyük Vizyon Buluşması TürkTraktör ve Teknolojide Kadın Derneği'nden Yılın En Büyük Vizyon Buluşması

Anadolu Isuzu, Brand Finance tarafından yayımlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları 2023” araştırmasındaki konumunu geçtiğimiz yıla göre 20 sıra birden yükseltti. En Değerli 100 Marka listesine 2022’de 97. sıradan giren şirket, 2023’te 77. sıraya çıktı. Anadolu Isuzu ayrıca yüzde 101 ile araştırma kapsamında bu yıl değerini en çok arttıran 2. marka oldu.

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından bu yıl 17. kez yayımlanan “TURKEY 100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları 2023” araştırmasındaki konumunu önceki yıla göre 20 sıra yukarıya taşıyarak 77’nciiğe yükseldi. Anadolu Isuzu, ayrıca %101 ile araştırma kapsamında bu yıl değerini en çok artıran 2. marka oldu.

“Takipçi değil, oyun kurucuyuz”

tugrul arikan anadolu isuzuAnadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:“Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu olarak, istikrarlı büyümemizi yurt içi pazarlarda olduğu gibi ihracat pazarlarında da sürdürüyor, takipçi değil, otomotiv endüstrisini dönüştüren trendleri belirleyen öncü ve aktif oyuncular arasında konumlanıyoruz. Gücümüzü ticari araçlar alanındaki 40 yılı aşkın uzmanlığımızdan, yenilikçi ve çevreci karakterimizden ve nitelikli Ar-Ge yeteneğimizden alıyoruz. Brand Finance Turkey 100 gibi seçkin bir araştırmada listeye girmemiz ve yalnızca bir yıl içerisinde 20 sıra birden yükselmemiz bu açıdan son derece gurur verici. Genel performansımıza paralel şekilde marka değerimizin de kısa sürede yükseldiğini ortaya koyan bu tablo, işimizi geliştirmeye yönelik olarak attığımız adımlar konusunda bizi daha da yüreklendiriyor.”

Akıllı Fabrika ve Terzi İşi İmalat

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, istikrarlı büyümesini yurt içi pazarlarda olduğu gibi ihracat pazarlarında da sürdürüyor. Türkiye’nin midibüs ihracat şampiyonluğu unvanını 18 yıldır sürdüren Anadolu Isuzu’nun, Çayırova’daki “akıllı fabrika” özelliklerine sahip modern tesislerinde ‘Terzi İşi İmalat’ usulü ve yüzde 70’lere varan yerlilik oranı ile ürettiği çevreci, konforlu ve modern midibüs ve otobüsler Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok modern kentinde başarıyla hizmet veriyor.

Editör: Abdullah KURTAY