• Markanın ilk “şehir içi macera” scooter modeli olarak dikkat çeken Aprilia SR GT 200, sportif ruhu, orijinal çizgileri ve İtalyan stili ile bir bakışta belirgin hale geliyor.

Ailenin yepyeni üyesi Aprilia SR GT 200, şehirli mobilite ihtiyaçlarının yanı sıra, arazi koşullarına da uygun özellikleri ile sınıfında fark yaratıyor. 2021 EICMA Motosiklet Fuarı’nda tanıtılmasının ardından gözleri üzerine toplayan çekici model, Türkiye pazarına Şubat ayından itibaren Doğan Trend Otomotiv ile giriş yapacak. Aprilia’nın kusursuz İtalyan tasarımını, sportiflik, yüksek performans, verimli Start&Stop sistemi, LED farlar, LCD ekran ve Aprila MIA bağlantı sistemi gibi yüksek teknoloji ekipmanlarla birleştiren bu model, sürüş özellikleriyle de her türlü koşulda sınıfında öncü bir sürüş dinamiği sunuyor.aprilia_1

Kusursuz çizgileriyle kendine has tasarım

Aprilia, spor motosikletlerdeki tecrübesini, off-road dünyası ile birleştirerek çok yönlülüğü SR GT 200 modeline yansıtarak bambaşka bir scooter modelini doğurdu. İlk bakışta hem şehir içi hem çok yönlü yapısını kusursuz çizgileriyle yansıtan modelin tasarımı, spor doğasını vurgulayan azaltılmış çizgilerle ve tasarıma mükemmel şekilde entegre edilmiş yolcu tutacaklarıyla tamamlanıyor. LED farlar ve ince kuyruk tasarımını tamamlayan LED stop lambaları da tasarımı kusursuzlaştırıyor.

Motosiklette ileri teknoloji

Tüm araç verilerini görmeyi ve kontrol etmeyi sağlayan tamamen dijital büyük LCD ekranda sürüş bilgilerine ulaşılabilirken, sol kontrol bloğundaki MODE düğmesiyle motosikletin sürüş modları da seçilebiliyor. Opsiyonel olarak alınabilen APRILIA MIA bağlantı sistemi ile akıllı telefon Bluetooth üzerinden araca bağlanarak, gösterge panelinde gelen aramalar ve mesajlarla ilgili bildirimleri de görüntüleyebiliyor. Sistem aynı zamanda sağ taraftaki kontrol bloğunda bulunan bağlantı düğmesi ile; çağrı cevaplama, arama yapma veya müzik çalmak için sesli komutların kullanılmasına olanak tanıyor.aprilia_3

Hem şehirli hem maceraya hazır

Razgatlıoğlu, standart lastiklerle 1. Yarışı kazandı Razgatlıoğlu, standart lastiklerle 1. Yarışı kazandı

Aprilia SR GT 200, herhangi bir seyahati zevkli ve heyecan verici hale getirmek için tasarlanmış bir model. Scooter dünyasına yeni bir heyecan katan bu yepyeni model, kullanım kolaylığı ile şehir içi ulaşımı sağlarken, her an maceraya hazır bir ruhu da sürücüsüne sunuyor. Aprilia teknisyenleri, bu sürüş heyecanını sunan hassas dinamik sürüşün garantisi olan şasiyi oluştururken, markanın hem spor hem de arazi motosikletleri alanındaki tecrübelerinden yararlandılar. Yüksek mukavemetli güçlendirilmiş çelik borulardan oluşan şase tasarımı, bu model için özel olarak geliştirilen yepyeni uzun mesafeli süspansiyon ile tamamlanarak bambaşka bir scooter dayanıklılığı yaratıyor.

Ön tarafta en yakın rakibinden %22 daha yüksek sürüş sunan Showa amortisörleriyle fark yaratan model, arkada da çift Showa amortisörü ile sınıfının öncülerinden olmayı başarıyor. Aprilia SR GT 200, bobin yaylı ve ayarlanabilen 5 farklı ön yükleme ayarına sahip arka darbe emicileri sayesinde her türlü yol koşulunda en iyi performans, kusursuz konfor ve yüksek güvenliği sürücüsüne ve yolcusuna sunuyor.

Editör: Rezzan Alavant