Dünya çapında 17.000 platform kullanıcısı, her modelin varyantları için gerçek zamanlı ve tutarlı verilere erişip, bir aracın sanal ikizi üzerinde çalışabilecek. Açıklanan bu ortaklık, onlarca yıldır otomotiv endüstrisindeki yenilikleri etkileyen iki şirket arasındaki işbirliğinin bir sonraki adımını temsil ediyor.

Dassault Systèmes ve BMW Group, temelinde Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformunu barındıran iş birliklerini açıkladı. Açıklamaya göre BMW Group, gelecekteki mühendislik platformunu geliştirmek için Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformundan yararlanacak. Üst segment otomobil üreticisi BMW Group’un çeşitli mühendislik disiplinlerinden 17.000'den fazla çalışanı, araçların fikir aşamasından üretimine kadar geliştirilmesini hızlandırmak için 3DEXPERIENCE platformuna güvenecek.

Enerjisa'nın yatırımları toplamda 15.7 milyar TL'ye ulaştı Enerjisa'nın yatırımları toplamda 15.7 milyar TL'ye ulaştı

Sürdürülebilir mobilite çözümlerinin pazara hızlı bir şekilde sunulmasının ciddi fark yarattığı otomotiv sektöründe, Dassault Systèmes ile BMW Group arasındaki ortaklık, şirketlerin ürünleri daha hızlı teslim etmesini sağlamadaki temel rolün altını çiziyor. 3DEXPERIENCE platformunun sanal ikiz deneyimleri, kurumsal çapta iş birliğini kolaylaştırıyor. Bu sayede otomobil kullanıcılar üreticileriyle bağlantılı, otonom araç mühendisliğinde karşılaşılan karmaşıklığı yönetmek için veri odaklı yaklaşımları kullanıcılarına sunuyor.