Brisa, dünya lastik sektöründe iki kategoride birden Global A listesine giren tek şirket oldu. Türkiye’den raporlama yapan şirketlerden yalnızca 5’i her iki kategoride Global A listesine girdi. Bu şirketler arasında, Brisa tek sanayi şirketi.

VavaServis, Tesla Onaylı Hasar Onarım Merkezi oldu VavaServis, Tesla Onaylı Hasar Onarım Merkezi oldu

Brisa, son olarak uluslararası çevresel raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP) 2023’te hem "İklim Değişikliği" hem de“Su Güvenliği" kategorilerinde Global A Listesi’nde yer aldı.

Brisa’nın sürdürülebilirlik alanında elde ettiği başarıları değerlendiren Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, “İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında Global A listesine giren global lastik sektöründeki tek şirket ve 5 Türk şirketi arasındaki tek sanayi şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz. Sürdürülebilirlik yolculuğuna bundan 15 yıl önce başlayan ve gerekliliklerin ötesinde uygulamaları hayata geçiren bir şirketiz. Yeryüzü sıcaklığını 1,5 derecede tutan iklim geçiş planını odağımıza aldık. Aksiyonları inançla ve gönülden hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımızın uluslararası otoriteler tarafından böyle üstün bir başarı ile değerlendirilmesi, şirketimizin iklim değişikliği ve su kaynaklarının korunması konularında üst düzeyde taahhüt verdiğinin ve performans gösterdiğinin bir kanıtı. Elde ettiğimiz başarıların mimarı olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editör: Rezzan Alavant