FIA'dan Peugeot Sport'a üç yıldızlı çevre sertifikası FIA'dan Peugeot Sport'a üç yıldızlı çevre sertifikası

Sezonun en zorlu mücadelelerinden biri olan rallide ilk etaptan itibaren üstün performans sergileyen genç pilot Ali Türkkan ve tecrübeli co-pilot Burak Erdener, yeteneklerini ve araçlarının hızını tüm dünyaya bir kez daha kanıtladı. 

Castrol Ford Team Türkiye_4Fiesta Rally3 araçlarıyla yarışan Türkkan ve Erdener, toprak etaplarıyla sezonun en zorlu mücadelelerinden biri olan rallide ilk etaptan itibaren yüksek performans sergiledi. İkili, uluslararası arenada bir kez daha hem yeteneklerini hem de araçlarının hızını ortaya koydu.

Ali Türkkan ve Burak Erdener, Dünya Ralli Şampiyonası kapsamında İtalya’dan sonra Estonya, Finlandiya ve Yunanistan ayaklarında start alacak.

Bostancı: Hedeflerimize bir adım daha yaklaştık

Castrol Ford Team Türkiye_3Pilot koçu ve koordinatörü olarak ikiliye destek olan Castrol Ford Team Türkiye'nin şampiyon pilotu Murat Bostancı, zaferle ilgili şu ifadeleri kullandı: "Ali Türkkan ve Burak Erdener, üç gün boyunca yağan yağmurdan dolayı çamur olan zorlayıcı etaplarıyla kıyasıya bir rekabetin yaşandığı Sardunya ayağında üstün bir performans sergilediler. Hem Türkiye'yi WRC3 kategorisinde başarıyla temsil etmeleri hem de podyumda yer almaları, onların ne kadar yetenekli olduklarını gösteriyor. Bu üçüncülük derecesiyle hedeflerimize bir adım daha yaklaştık. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Castrol Ford Team Türkiye olarak, köklü sponsorlarımızın ve TOSFED'in desteğiyle gelecekte daha büyük zaferlere imza atacağımıza inanıyoruz.”

Castrol Ford Team Türkiye'nin WRC takvimi:

20-23 Temmuz Estonya Rallisi 
3-6 Ağustos Finlandiya Rallisi
7-10 Eylül Yunanistan Acropolis Rallisi