Chery SUV modeli TIGGO

Hem üretim hem satış hem de ihracat alanlarında rekorlarına yenilerini ekleyen Chery, Ocak-Kasım 2022 döneminde yeni başarılarına dair rakamları açıkladı. Chery Group, sadece Kasım 2022’de 100.531 adetlik satış rakamına ulaştı. Marka, üst üste 6 ay boyunca her ay 100.000 adedi aşan satış performansında yeni bir seviyeyi geride bıraktı. Ocak-Kasım 2022 dönemindeki kümülatif satış hacmi yıllık %32,6 artışla 1.127.289 adede ulaşan Chery, böylece tarihinin en iyi performansını da kaydetti.

Zorlu geçen ve küresel çapta ciddi ticari durağanlık yaşanan 2022 yılında, 19 yıl üst üste Çin’in 1 numaralı binek otomobil ihracatçısı olan Chery, 2022’nin ilk 11 ayında Çinli binek otomobil markaları arasında kendine ait olan ihracat rekorunu da kırdı. Chery, Ocak-Kasım 2022 döneminde her ay üst üste yeni başarılara imza atarken, dört aylık ihracat hacmi 50.000 adedin üzerine çıktı. Markanın ihracat hacmi de ilk kez 400.000 adedi aşarak üstün bir performans sergiledi. Chery’nin küresel satış hacmi, 11.1 milyondan fazla kullanıcı ve 2,35 milyonluk ihracat ile yeni bir seviyeye ulaştı. Chery, “Küreselleşme”, “Derinlemesine Gelişme” ve “Marka İmajı Oluşturma” olmak üzere, kapsamlı bir büyüme stratejisi ile küresel pazarlarda yeni yetkili satıcılar ve kuruluş ortaklıklarıyla büyümesini sürdürerek başarısını artırmaya devam edecek. 

Çinli Chery, yeni TIGGO 4 Pro  serisi ile daha da güçlendi! Çinli Chery, yeni TIGGO 4 Pro serisi ile daha da güçlendi!

chery tiggo 8 pro suv

Güçlü SUV’ler başarıyı destekledi 

Güçlü ürünler, Chery’nin dünya genelinde yüksek satış adetlerine ulaşmasının temel faktörü oldu. Chery bu nedenle aynı anda birden fazla ürün serisi geliştirdiği bir strateji uyguluyor. TIGGO 8 PRO, 7 koltuklu büyük amiral gemisi SUV olarak 171.000 satış adedine ulaştı. Birçok kez Brezilya’da devlet konukları için bir karşılama aracı olarak hizmet eden SUV, farklı ülke ve bölgelerdeki tüketicilerin güvenini kazandı. Markanın diğer SUV modeli TIGGO 7 PRO ise tasarım ve teknolojileriyle dikkat çeken bir ürün olarak toplam 146.000 adet satış hacmine ulaştı. Söz konusu model, Katar ve diğer Ortadoğu ülkeleri/bölgelerinde pazar segmentinde ilk sırada yer alıyor.

Chery hakkında

Temel teknolojilerde kendini geliştiren Chery, kuruluşundan bu yana “Teknolojik Chery” olarak biliniyor. Dünyada altı Araştırma ve Geliştirme merkezi ve 5.000’in üzerinde seçkin üyeden oluşan Araştırma ve Geliştirme ekibi ile geleneksel yakıt teknolojisi, yeni enerji, akıllı üretim ve diğer alanlarda avantaj sağladı. Yeni enerji araçları alanında 20 yılı aşkın bir süredir araştırma yapan Chery, dört araç montaj platformu, beş genel alt sistem ve yedi temel teknoloji ile sektöre öncülük ediyor. EQ1 modeli, Çin’de minik batarya elektrikli araçlarda lideri konumunda. Chery ayrıca dünya çapında araç, CKD parçaları, motorlar ve araç üretim teknolojisi ve ekipmanı ihraç eden ilk Çinli otomobil şirketi. Chery, bugüne kadar araçlarını 80’den fazla ülke ve bölgeye ihraç etti. Ayrıca 10 denizaşırı fabrika ve 1.500’den fazla denizaşırı satış ve servis noktası kurdu. 2,1 milyonu Çin dışı olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 10 milyon kullanıcısı ile Chery, 19 yıl boyunca Çin’den ihraç edilen binek otomobil adediyle ilk sırada yer aldı.