Formula 1'de sezonun yarısına gelindi, takımların strateji savaşı hız kesmiyor. Red Bull'un ikinci takımı olarak F1'de varlık göstermeye çalışan ve adını da Red Bull'un moda markası AlphaTauri'den alan ekibe tecrübeli Avustralyalı pilot Daniel Ricciardo'nun katılımıyla, ister istemez gözler bu sessiz takıma çevrildi. Geçen sezon Pierre Gasly'nin cılız kalan çıkışları ile hafızalarda yer bulan Alpha Tauri, Daniel Ricciardo ile neler yapacak?

Lewis Hamilton F1 Macaristan GP'sinde polde Lewis Hamilton F1 Macaristan GP'sinde polde
Daniel Ricciardo dönüşündeki ilk yarışı olan F1 Macaristan GP'sinin sıralama turlarında ilk 10'a kalamadı ama; yarış içinde bugün puan potasında kendine yer bulması elbette sürpriz olmaz.

Formula 1 dünyasının en renkli kişilerinden biri olan Ricciardo, yarış ayakkabısıyla podyumda şampanya içmesi ile hafızalara kazınan bir pilot..

Ricciardo: "Sadece altı ay ara verdim"

Toto Wolff'un Gözü Norris'in Üzerinde Olacak! Toto Wolff'un Gözü Norris'in Üzerinde Olacak!

Macaristan GP'si sıralama turları sonunda Daniel Ricciardo mikrofonlara şunları söyledi; "Benim için asıl önemli olan direksiyona geçmek, yeniden iyi hissetmek, aracımda ve takımda rahat olmak. Son iki günde iyi bir ilerleme kaydettiğimi ve nispeten hızlı bir şekilde adapte olduğumu hissediyorum ve buradan ilerlemeye devam ettiğimiz sürece mutlu olacağım. Dün, ıslak antrenman koşulları ve farklı lastik dağılımları ile mücadele etmek kolay olmadı. Ancak sıralama turlarında rekabetçi olduğum için mutluydum. Yarışta çok yabancılık hissedeceğimi beklemiyorum, sadece altı ay ara verdim; bu yüzden yarın eğlenceli olacak ve tabii ki boşluklar bulursam arabanın neler yapabileceğini göreceğim."

FORMULA 1 HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Editör: Abdullah KURTAY