DS E-TENSE ve Eymeric François ile 2016 yılında ödül kazanan marka, DS E-Tense Performance ve Nicha tasarımıyla bu yılın etkinliğine de damgasını vurdu.

Etkinlik kapsamındaki ödüller arasından DS E-Tense Performance, İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü. Toplamda 600 kW’lik (815 HP) elektrik güç ünitesi ve dört tekerlekten çekişli aktarmasıyla, yüksek performanslı bir laboratuvar olarak tasarlanan DS E-Tense Performance, markanın Formula E Şampiyonası’nda 2 Pilotlar Şampiyonluğu ve 2 Takım Şampiyonluğu da kazanan DS Performance departmanı tarafından geliştirildi.

DS_2-2Şimdiden 3.000 km’yi aşan test denemelerine devam edilen DS E-Tense Performance’ın 0-100 km/s hızlanması yaklaşık 2 saniyede gerçekleşiyor. Tamamen karbon monokok gövdesinde DS Automobiles’in tasarım dışa vurumunu yansıtan DS E-Tense Performance, her biri 800 LED’den oluşan farlarıyla 3 boyutlu bir efekt oluşturarak güvenlik ve prestijli görünümü birleştiriyor.

Nicha ve DS Automobiles birlikteliği

Concours d’Élégance’ta DS E-Tense Performance’a, DS Automobiles modelinin çizgileri, renkleri ve malzemelerinden ilham alan moda evi Nicha’nın özel tasarımı eşlik etti. Charlène Vervoitte tarafından “sorumluluk sahibi lüks” mottosuyla kurulan Nicha, sürdürülebilir ve etik bir yaklaşım doğrultusunda özel kumaşlarla, sipariş üzerine ve ısmarlama olarak Fransa’da üretilen klasik ve üst sınıf ürünler sunuyor.

DS_1-2Château de Chantilly bahçelerinde sergilenen DS Automobiles modelleri

DS Automobiles serisinin tamamı Château de Chantilly bahçelerinde sergilendi. Yeni DS 7 de ilk kez büyük bir uluslararası etkinlikte yer aldı. Gösterinin bir parçası olarak, montajı Aventure DS Automobiles tarafından yapılan 10 adet DS ve SM modeli de (1969-1974 arasından 5 DS ve 1971-1974 arası 5 SM), bahçe partisi boyunca bir araya getirildi. Yaklaşık 20 VIP servisi konukların hizmetine sunuldu.

Türkiye'de Otomotiv üretimi artıyor! Türkiye'de Otomotiv üretimi artıyor!

Etkinlikte sergilenen DS Automobiles modelleri:

  • DS 4 E-TENSE 225 (şarj edilebilir hibrit)
  • Yeni DS 7 E-TENSE 4x4 360 (şarj edilebilir hibrit)
  • DS 9 E-TENSE 4x4 360 (şarj edilebilir hibrit)


Editör: Rezzan Alavant