Hyundai’nin geliştirdiği yeni sistem, sürüş konforunu etkilemeden mükemmel verimlilik ve güç sunuyor. Daha fazla sürüş menzili ve yolcu oturma alanı sağlayan sistem ayrıca geleceği mobilitesine de ışık tutuyor. Hyundai Motor Grubu’ndaki markaların modellerinde kullanılacak olan sistem geliştirilmeye devam ediyor.

“Uni Wheel”, ana tahrik sistemi bileşenlerini tekerlek göbeği içindeki boş alana taşıyarak, elektrikli bir aracın (EV) kabinindeki mevcut alanı önemli ölçüde artıracak. Aynı zamanda, işlevsel olarak entegre bir tekerlekten çekiş sistemi görevi gören Uni Wheel, elektrikli araçların redüksiyon dişlisini tekerlek göbeğinin içine doğru hareket ettirerek tahrik millerinin uzunluğunu azaltıyor.

Hyundai Tek Tekerlekli Tahrik SistemiBöylelikle daha düz bir zemin konfigürasyonuna olanak tanıyan sistem, çeşitli kullanım amaçları için optimize edilmiş geleceğin mobilite ürünlerinde de rahatlıkla kullanılabilecek.

Honda SH125i Türkiye yollarında Honda SH125i Türkiye yollarında

Hyundai Motor Grubu’nun gelecekteki araç mimarilerinde alan kullanımına odaklanması, müşteri memnuniyetini daha da artıracak ve araç sahiplerine daha zengin bir kullanıcı deneyimleri sunacak.

Editör: Rezzan Alavant