yilin otomobili finalistleriOGD üyeleri haziran ayındaki ikinci oylama öncesinde gerçekleştirecekleri test sürüşü için Intercity İstanbul Park’ta bir araya geldi. Üyeler 7 finalist otomobil olan BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai IONIQ 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408 ve Toyota Corolla Cross’u test ettiler. Düzenlenen test sürüşü etkinliğinde otomobillerin yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat-performans özellikleri değerlendirildi.

OGD, Basın Lansmanı, Tasarım ve İnovasyon adaylarını açıkladı OGD, Basın Lansmanı, Tasarım ve İnovasyon adaylarını açıkladı

Türkiye binek ve ticari araç parkı 20 milyon 660 bin oldu! Türkiye binek ve ticari araç parkı 20 milyon 660 bin oldu!

Test sürüşünün ardından final oylaması sonucunda en fazla puan alarak kazanan aday, 13 Haziran 2023 Salı günü düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. 

“Türkiye’de Yılın Otomobili” finalistleri belli oldu “Türkiye’de Yılın Otomobili” finalistleri belli oldu

yilin otomobili finalistleri test surusuBosch Car Service, Bridgestone, Intercity, Shell Helix Motor Yağları ve TÜVTÜRK sponsorluğunda gerçekleşen “Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışmasında ayrıca, “Yılın Tasarımı”, “Yılın Basın Lansmanı” ve “Yılın İnovatif Projesi” dallarında da ödül verilecek.

Editör: Abdullah KURTAY