Alman otomotiv devi Opel, Avrupa’da hızla artan performansını Avrupa dışındaki pazarlarda da sergilemeye devam ediyor. Avrupa dışında 30 farklı pazarda faaliyet gösteren Opel, bu pazarlara Cezayir’i de ekledi. Cezayir hükümetinin 2017 yılında yeni araçlara getirdiği ithalat yasağının ardından yeniden ülkeye giriş yapan Opel, Cezayir’deki satış ortağı HCI ile ilk aşamada Mokka, Astra ve Grandland modellerini siparişe açtığını duyurdu.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “Cezayir pazarına tekrar giriş yapan Opel için önemli bir gün. İleri teknolojiye sahip araçlarımızın Cezayirli müşterileri memnun edeceğine ve farklı ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum. Opel, Alman mühendisliğini, cesur ve yalın tasarım verimli güç-aktarma sistemlerini temsil ediyor” dedi.Opel Astra 6 yıl aradan sonra tekrar Cezayir'de opel tutkunlarıyla buluşuyor

Opel için önemli bir gün!

Alman marka böylece 6 yıl aradan sonra Cezayir pazarına dönüş yapmış oldu. Opel CEO'su Florian HuettlOpel CEO’su Florian Huettl, “Cezayir pazarına tekrar giriş yapan Opel için önemli bir gün. İleri teknolojiye sahip araçlarımızın Cezayirli müşterileri memnun edeceğine ve farklı ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum. Opel, Alman mühendisliğini, cesur ve yalın tasarım ile verimli güç-aktarma sistemlerini temsil ediyor” dedi.

BYD Türkiye, Yatırım Kararından Sonra Yeni Stratejilerini Duyurdu! BYD Türkiye, Yatırım Kararından Sonra Yeni Stratejilerini Duyurdu!

Avrupa dışında 30 pazarda faaliyet gösteriyor!

Opel Avrupa dışındaki toplam 30 pazarlarda büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Alman üretici, 2023 yılında buradaki satışlarda, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, şimdiden yüzde 60'lık bir artış kaydetti. Cezayir ile birlikte MEA bölgesi (Ortadoğu ve Afrika) olarak adlandırılan bölgeye yeni bir pazar ekleyen Opel; Türkiye, Fas, Tunus, Mısır ve Güney Afrika’nın da aralarında bulunduğu 13 ülkede daha faaliyet gösteriyor..

Editör: Abdullah KURTAY