Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi Hyundai Tucson 20 yılda 7 milyon satış başarısı gösterdi

Pirelli, bu kapsamlı çalışma ile 150 yılı aşan mirasını sürdürülebilirlikle birleştirerek tarihi izlerken, geleceğe de sürdürülebilir bir vizyon sunuyor.

Pirelli, 150 yılı geride bırakırken bu kutlamayı daha özel kılmak amacıyla Türkiye’de farklı bir çalışmaya imza attı. Mobilite kavramının doğuşuna uzanan ve geleceğe ışık tutan belgesel niteliğindeki proje kapsamında tarih boyunca önemli bir köprü rolü üstlenen Anadolu’nun antik yollarında tarihin ilk teker izleri sürüldü. Dünyanın en eski yollarına götüren, 30 gün boyunca devam eden 10 bin kilometrelik keşif yolculuğu ile 150 antik yola ulaşıldı. Binlerce yıllık bakımlı yollarıyla Anadolu’nun tüm ihtişamını gösteren ve kitaplaştırılan Pirelli Antik Yollarda serüveni, düzenlenen basın buluşmasıyla tanıtıldı.

Toplantıya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Üyesi Fecir Alptekin, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Şükrü Bekdikhan, Pirelli Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander ve Pirelli Türkiye CEO’su Gian Paolo Gatti Comini katıldılar. Toplantı, gazeteci Okan Altan’ın sunumuyla gerçekleştirildi.

Farklı uygarlıkların mobilite alışkanlıklarını inceleyerek Anadolu'nun zengin tarihini aydınlatan proje, yukarı Mezopotamya’dan Eti kültürüne, Frigya’dan Kilikya’ya, Pamfilya çizgilerinden Torosların kuzeyine geniş bir coğrafyada zengin bir kültürel perspektif sunarak Türkiye’nin köklü mirasını da gözler önüne seriyor. 10 bin kilometre süren yolculuğun zorlu koşullarında, Pirelli SUV lastiklerinin “mükemmel uyum” felsefesi ile geliştirilen Pirelli Scorpion lastikleri kullanıldı. Pirelli'nin 150 yılı aşan mirasını sürdürülebilirlikle birleştirdiği bu yolculuğu, lastik teknolojisinin ötesinde bir çevresel ve kültürel sorumluluk taahhüdünü simgeliyor.

Editör: Rezzan Alavant