Otomotiv Sanayii Derneği, lk 4 Aylık 
Verilerini Açıkladı! Otomotiv Sanayii Derneği, lk 4 Aylık 
Verilerini Açıkladı!

Türkiye’deki henüz ilk yılında 2 bin adedi aşan sipariş alan ve bin adedin üzerinde araç teslimatına ulaşan Ulu Motor, Çin’deki SKYWELL merkezinin dikkatini çekmeyi başardı.

Otomotiv, bilişim, inşaat, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Ulubaşlar Grubu’nun otomotiv şirketi Ulu Motor, distribütörü olduğu elektrikli araç markası SKYWELL ile başarı grafiğini hızlı yükseltiyor. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Türkiye pazarına giriş yapan SKYWELL, tek modelle başladığı yolculuğunda adından söz ettirmeye başladı. Markanın ilk modeli olan yüzde yüz elektrikli ET5’in Türkiye’deki satış başarısı, Çin’deki genel merkezi de harekete geçirdi. Ulu Motor’un kısa sürede elde ettiği başarılı satış grafiği, SKYWELL’in yer aldığı 15 ülkenin distribütörlüğünü ve yönetimini Türkiye’ye getirdi.

"Hızla yapılanmamızı sürdürüyoruz"

mahmut ulubas-1SKYWELL Türkiye olarak yakaladıkları başarının 15 ülkenin distribütörlük ve yönetimini Ulu Motor’a getirdiğini vurgulayan Mahmut Ulubaş, “Bulgaristan’dan itibaren Avusturya’ya kadar olan hatta, aralarında Hırvatistan, Slovenya, Slovakya, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Gürcistan, Çekya’nın da olduğu toplam 15 ülkenin yönetimi ve distribütörlüğünü bize verildi. Bununla birlikte SKYWELL Europe’un web sitesinin ve sosyal medyasının da yönetimini artık biz yapacağız” dedi. Makedonya ve Çekya’da yerel distribütörleri belirlediklerini söyleyen Mahmut Ulubaş, “Hızla bu konudaki yapılanmamızı sürdürüyoruz. 2023 yılının ilk 6 ayında oradaki distribütörlük görüşmelerini tamamlayıp orda da SKYWELL satış ve satış sonrası sürecini Türkiye’de yaptığımız gibi, aynı şekilde oturtup bu ülkelerde de satışa başlayacağız. Yoğun bir şekilde bu ülkelerdeki distribütör arayışlarımız devam ediyor” diye konuştu.

Editör: Rezzan Alavant