Elektrikli Subaru Solterra, Euro NCAP Testinden 5 yıldız aldı Elektrikli Subaru Solterra, Euro NCAP Testinden 5 yıldız aldı

Subaru ve Panasonic Energy; Panasonic Energy'nin tarafından tedarik edilecek yeni nesil silindirik lityum iyon otomotiv bataryalarının, 2025 yılından itibaren, Japonya Gunma’da inşa edilmesi planlanan Subaru’ya ait bataryalı elektrikli araç tesisinde üretilecek araçlara monte edilmesi amacıyla görüşmeler gerçekleştirecek. 

Subaru, karbon nötr bir toplumun gerçekleşmesine katkıda bulunmak amacıyla 2050'ye uzanan bir yol haritası belirleyerek markanın elektrifikasyonunu ve diğer girişimlerini hızlandırıyor. Subaru ve Panasonic Energy, bu ortaklığın kurulmasıyla otomotiv ve batarya endüstrilerinin gelişimine katkıda bulunacak. Panasonic Energy, pazarda uzun yıllara dayanan başarılı bir geçmişe sahip olan yüksek kaliteli, yüksek performanslı silindirik lityum-iyon bataryalarını Subaru markası için tedarik ederek karbon nötr hedefine ulaşmak için Subaru ile birlikte çalışacak.