Volvo Cars’tan beklenildiği gibi yine çok güvenli bir otomobil olan EX30, bugüne kadar üretilen tüm Volvo otomobiller arasında en düşük CO2 ayak izine sahip. Volvo EX30, sunduğu en son teknolojiler ve İskandinav tasarımıyla hayatı daha güvenli, daha konforlu ve daha eğlenceli hale getiriyor.

Lansmana özel fiyatlarla: Yeni Nissan Juke Türkiye’de! Lansmana özel fiyatlarla: Yeni Nissan Juke Türkiye’de!

Pil teknolojisi

volvo EX30 öndenEX30, üç ayrı motor seçeneği ve iki farklı pil tipi sunuyor. Zamanının çoğunu şehirde geçirenler veya kısa mesafelerde seyahat edenler için LFP pil kullanan tek motorlu seçenek var.

Menzili en üst seviyeye çıkarmayı tercih edenler için ise, EX30’da NMC genişletilmiş menzilli pile sahip Tek Motorlu Genişletilmiş Menzil varyant sunuluyor. NMC pil teknolojisi lityum, nikel, manganez ve kobalt içeriyor ve LFP varyantından daha verimli bir enerji üretiyor. Bu tek motorlu, genişletilmiş menzil seçeneği iki şarj arasında 480 km'ye kadar menzil sağlayabiliyor.

Performans odaklı kullanıcılar için ise, NMC pilin ek bir ikinci e-motorla eşleştirildiği Twin Motor Performans modeli sunuluyor. EX30'un bu dört teker çekişli versiyonu 315kW (428hp) güç sağlarken, 0'dan 100 km/s’ye 3,6 saniyede çıkıyor.

Genişletilmiş menzilli Twin Motor varyantı 153kW'a kadar şarj kapasitesine sahipken, standart menzilli model 134kW kapasiteye sahip. Bu sayede, EX30’un pili 25 dakikadan biraz fazla bir sürede yüzde 10'dan yüzde 80'e kadar şarj edebiliyor.

volvo ex30-2Türkiye’de EX30 ile ilgili ön sipariş talepleri Kasım ayında alınmaya başlanacak ve 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak.

Editör: Rezzan Alavant